تصاویر السیسی در پیشاپیش مراسم تشییع جنازه حسنی مبارک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پیکر محمدحسنی مبارک رئیس‌جمهوری فقید مصر امروز چهارشنبه 26 فوریه، با حضور عبدالفتاح السیسی، رئیسجمهوری مصر و دولتمردان ارشد، طی مراسم خاکسپاری نظامی، تشییع شد.

پیکر حسنی مبارک با هلیکوپتر به مسجد طنطاوی، در شهرک پنجم در شرق قاهره، انتقال یافت و نماز میت بر جسد او گزارده شد و سپس مراسم تشییع جنازه در ساعت یک و نیم بعداز ظهر با شلیک گلوله‌های توپ آغاز گردید. پیکر رئیس‌جمهری اسبق مصر در تابوتی سوار بر ارابه بوسیله اسب‌ها تا مکان دفن وی در مقبره خانوادگی در منطقه دانشکده دختران واقع در منطقه نوساز مصر، حمل شد.

مجلس ترحیم در سالن ویژه شخصیت‌ها و تشییع کنندگان در مسجد طنطاوی برای تسلیت‌گویی و سوگواری برپا گردید و خیابان‌های مجاور و منتهی به این منطقه، بسته شد.

شایان ذکر است که حسنی مبارک ، رئیس‌جمهوری پیشین مصر، روز سه‌شنبه 25 فوریه، در سن 92 سالگی‌، پس از کسالتی شدید که در این أواخر با آن دست به گریبان بود، دار فانی را وداع گفت.

ریاست جمهوری مصر در پیام تسلیت خود از او « به خاطر رشادت‌هایش درجریان جنگ اکتبر، تقدیر نمود که فرماندهی نیروی هوایی مصر را در دست داشت و عزت و کرامت امت‌عرب را احیاء نمود.»

به همین مناسبت، ریاست‌جمهوری مصر، 3 روز عزای عمومی اعلام کرد که از امروز چهارشنبه 26 فوریه آغاز شده و تا جمعه آینده، ادامه خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید