به دلیل شیوع کرونا: مسابقات لیگ قهرمانان آسیا متوقف شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که به دلیل شیوع بیماری کرونا، همه مسابقات هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد.

در حالی که یک سایت سعودی، روز گذشته با انتشار گزارشی، اعلام کرد که احتمال دارد کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم بگیرد تا دیدارهای این فصل لیگ قهرمانان آسیا را به پایان نرساند، تصمیم جدید AFC، تحقق این امر را نشان می‌دهد.

پس از شروع دو هفته از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا که با شیوع ویروس کرونا در این قاره همراه بود، سایت سعودی So3ody با انتشار گزارشی اعلام کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال بررسی این موضوع است که اگر ویروس کرونا در حال گسترده‌تر شدن است، مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در فصل جاری را نیمه تمام بگذارد و این مسابقات تا سال 2021 لغو شود.

امروز چهارشنبه 26 فوریه 2020، در همین راستا، کنفدراسیون فوتبال آسیا، جلسه فوری در کوالالامپور تشکیل داد. پس از پایان جلسه مقرر شد تا تمامی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا لغو شود.

شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف دنیا باعث افزایش نگرانی و تجدیدنظر در برخی تصمیمات خصوصا در حوزه ورزش شد. بر همین اساس، کشورهای مختلف از جمله چین، کره جنوبی، ژاپن، ایران و چند کشور حاشیه خلیج، خواهان به تعویق افتادن و یا لغو مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شدند.

در جلسه فوری مسئولان AFC، در ابتدا مسابقات شرق آسیا لغو شد و سپس با کسب رضایت از کشورهایی که سهمیه دارند، مسابقات منطقه غرب آسیا نیز به تعویق افتاد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید