آمریکا افراد و نهادهایی که به برنامه موشکی ایران کمک کرده‌اند را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 26 فوریه 2017 اعلام کرد، برخی افراد و نهادهایی که به نحوی به برنامه موشکی ایران کمک کرده‌اند را تحریم کرد.

طبق اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا، این کشور برای 13 نهاد و اشخاص خارجی در چین ، عراق ، روسیه و ترکیه به دلیل همکاری با ایران در زمینه توسعه برنامه موشکی مجازات وضع کرده است.

وزارت امور خارجه آمریكا اعلام كرد تحریم‌های جدید شامل پنج شركت، نهاد و افراد متنفذ در چین و ترکیه نیز شده است.

ایران از ماه‌های پیش تحت تأثیر شدیدترین تحریم‌های ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است، ایالات متحده سال 2018 از توافق هسته‌ای امضا شده میان ایران و قدرت‌های بزرگ در سال 2015 یعنی در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما، خارج شد.

تحریم‌های بی‌سابقه آمریکا علیه ایران

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، یک ماه پیش در یک سخنرانی اذعان کرد که فشارهای ناشی از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران بی‌سابقه در تاریخ انقلاب اسلامی ما می باشد».

روحانی طی سخنرانی خود که با حضور شماری از فعالان گروه های مختلف برگزار شده بود، گفت:«امروز نمی‌توان گفت که شرایط از دوران جنگ دهه نزده هشتاد در برابر عراق بهتر یا بدتر است ولی ایران در زمان این جنگ مشکل بانک، فروش نفت و واردات و صادرات نداشت و تنها با تحریم اسلحه روبه‌رو بود».

روحانی اظهار داشت ایران در شرایط دشواری قرار دارد اما او نا امید نیست و باور دارد که این مشکلات با همبستگی مردم حل خواهد شد.

بحران اقتصادی ایران از سال گذشته به این سوء بعد از آن وخیم‌تر شد که واشنگتن به‌دنبال خروج از توافق اتمی سال 2015 ایران و شش قدرت جهان تحریم‌های خود بر ایران را از سرگرفت.

امریکا با تحریم صادارات نفت و فلزات ایران فشار اقتصادی براین کشور را افزایش داده تا ایران از چیزیکه واشنگتن آن‌را فعالیت های شرارت انگیز مانند انکشاف اسلحه اتمی و تامین‌مالی شبه‌نظامیان در خاورمیانه عنوان می‌کند دست بکشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید