کرونا باعث تعطیلی مجلس خبرگان رهبری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان برای پیشگیری از کرونا تصمیم گرفته موقتا این مجلس را تعطیل کند و هشتمین اجلاس رسمی آن را که قرار بود در روزهای 13 و 14 اسفند 1398 برگزار شود را به زمان دیگری موکول کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، سه‌شنبه 25 فوریه 2020، دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری با صدور اطلاعیه ای از لغو اجلاسیه نمایندگان این مجلس خبر داد.

در متن این اطلاعیه اعلام شده که بنابر تصمیم هیئت‌رئیسه این مجلس، و به منظور «عمل به توصیه‌های پیشگیرانه»، هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان که قرار بود در روزهای 13 و 14 اسفند 1398 برگزار شود به زمان دیگری موکول می‌شود.

گفتنی است، شیوع سریع کرونا در نقاط مختلف ایران که حدود 11 استان را درگیر کرده و بر اساس آمار اعلام شده موجب مرگ 15 نفر و ابتلای حداقل 64 نفر شده، مدارس، دانشگاه‌ها و برخی نهادهای دیگر را طی روزهای اخیر تعطیل کرد. هرچند اظهارات جنجالی احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مردم قم در مجلس که مدعی شد تنها در قم 50 نفر تا دیروز جان خود را از دست دادند و روزانه ده‌ها نفر به این آمار افزوده می‌شود، نگرانی از عدم شفافیت مسئولان را بیشتر کرده است.

آموزش و پرورش تهران از تعطیلی مدارس این شهر در روزهای 4 و 5 اسفند خبر داده بود.

مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران به رسانه‌ها اعلام کرده بود که علت این تصمیم «آماده‌سازی مدارس» و «رعایت تمهیدات بهداشتی مانند ضدعفونی کردن آن‌ها» است.

همزمان، مدارس و مراکز آموزشی استان قم نیز که شنبه تعطیل بودند، برای دو روز دیگر هم تعطیل شدند.

استان مرکزی که یک مورد مرگ در اثر کرونا در شهر اراک داشته است، کلیه مدارس را به مدت یک هفته تعطیل کرده است. چند استان دیگر نیز مدارس را تعطیل کردند.
همزمان، بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان‌های تهران، البرز، قزوین، مرکزی، قم، همدان، اصفهان، گیلان، مازندران، مرکزی تا آخر هفته تعطیل شدند.

«ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش» نیز اعلام کرد که «از روز دوشنبه 5 اسفندماه 1398 تمام مسابقات ورزشی سراسر ایران و لیگ‌های دسته اول و دوم در تمام رده‌های سنی به مدت 10 روز لغو می‌شود».

اما در چارچوب مسابقات لیگ برتر فوتبال، بازی استقلال با ذوب‌آهن اصفهان در تهران بدون حضور تماشاگران برگزار شد.

وزارت ارشاد ایران نیز در تاریخ 4 اسفند از تعطیلی تمام برنامه‌های هنری و سینمایی در سراسر ایران به مدت یک هفته خبر داد.
بر اساس این اطلاعیه، اجرای تمام تئاترها و همچنین اکران فیلم‌های سینمایی متوقف شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size