پای کرونا به اتریش و سوئیس نیز باز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دولت اتریش روز سه‌شنبه 25 فوریه 2020 رسما تایید کرد اولین مورد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در این کشور ثبت شد. پیش از این، کرونا در شمال ایتالیا که هم‌مرز اتریش است، منتشر شده بود.

گونتر بلاتر، حاکم ایالت تیرول اتریش اعلام کرد که دو فرد 24 ساله در بیمارستان شهر اینسبورک، مرکز ایالت تیرول قرنطیه شده‌اند.

یکی از این دو نفر اهل منطقه لومباردی ایتالیا است که کرونا در آن منتشر شده است. هر دو مریض دچار تب بالا شده‌اند، اما حال عمومی آنها باثبات گزارش شد.

مقامات بهداشتی سوئیس نیز روز سه‌شنبه اعلام کردند که آزمایش‌های پزشکی تایید کردند یک نفر در این کشور قطعا به ویروس کرونا دچار شده است. سوئیس نیز با ایتالیا 782 کیلومتر مرز مشترک دارد.

در روزهای گذشته موارد متعددی از ابتلای قطعی و ابتلای احتمالی به ویروس کرونا در ایتالیا گزارش شد. تا کنون 7 نفر در ایتالیا جان خود را بر اثر این ویروس از دست داده‌اند. اکثر این افراد کهنسال بوده و از بیماری‌های زمینه‌ای رنج می‌بردند.

براساس آمار سازمان جهانی بهداشت چین مرکز انتشار ویروس کرونا است و تا کنون 77 هزار نفر در این کشور کرونا گرفته و 2600 نفر به همین دلیل جان باخته‌اند.

در دیگر نقاط جهان نیز تا کنون 2700 ابتلای قطعی و حدود 40 مرگ ثبت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید