وزیر خارجه آمریکا از مقامات عراق خواست تا جلوی خشونت علیه تظاهرکنندگان را بگیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا روز یکشنبه 23 فوریه در گفت‌وگوی تلفنی با محمد توفیق علاوی، نخست وزیر تعیین شده عراق ضمن تاکید بر تعهد ایالات متحده آمریکا در حمایت از عراق در زمینه‌های مختلف به منظور حفظ حاكمیت این کشور از مقامات این کشور خواست تا خشونت علیه تظاهرکنندگان را متوقف کنند.

پومپئو بر لزوم تعهد دولت عراق به محافظت از دیپلمات‌ها، نیروهای آمریکایی، اماکن نیروهای ائتلاف بین المللی در عراق تأکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا، از نخست وزیر عراق خواست، اختلافات سیسی میان فراکسیون‌های شیعه با رهبران سیاسی كرد و سنی‌های این کشور را حل و فصل كند تا موفقیت دولتش را تضمین كند.

پومپیئو از حکومت بغداد خواست تا به سرکوب و قتل تظاهرات كنندگان پایان دهد و اقدامات فوری را برای تحقق خواسته‌های خود انجام دهد.

در همین حال کمیته سازماندهی تظاهرات انقلاب اکتبر، شیوخ عشایر و قبائل عراقی خواست تا ضمن حضور در تظاهرات میلیونی روز سه شنبه 25 فوریه که برای آن فراخوان داده‌اند، از انقلاب مردم عراق حمایت کنند.

این کمیته در بیانیه‌ای اعلام کرد، تظاهرکنندگان مصمم هستند که تظاهرات خود را علیه حکومت سهمیه‌های فرقه‌ای و حزبی ادامه دهند.

منابع امنیتی و پزشکی عراق روز یکشنبه از کشته شدن 2 تظاهر کننده و زخمی شدن 11 تن دیگر در بغداد پایتخت این کشور بر اثر شلیک گلوله نیروهای امنیتی خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید