ویروس کرونا ره‌آورد طلبه ایرانی برای عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات استان نجف در جنوب عراق روز دوشنبه 24 فوریه 2020 اعلام کردند اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده و فرد مبتلا یک طلبه ایرانی‌ است که سه روز پیش از ممنوعیت ورود ایرانیان به عراق، وارد این کشور شده بود.

اداره بهداشت نجف با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نتایج آزمایش‌های بالینی که روز دوشنبه بر روی یکی از دانشجویان علوم اسلامی ایرانی است که پیش از تصمیم وزارت کشور عراق برای منع ورود ایرانیان وارد عراق شد.

در این بیانیه آمده: «این مورد مبتلا به کرونا پس از آن شناسایی شد که گروه‌های پزشکی اقدام به بررسی و معاینه دانشجویان در محل زندگی‌ آنها کردند و نشانه‌های بیماری را در این طلبه مشاهده کرده و او را به بیمارستان انتقال دادند و در آنجا ابتلای او به کرونا مشخص شد.»

وزارت بهداشت عراق اعلام کرد که همه اقدامات لازم براساس دستورالعمل‌های بین‌المللی درباره افرادی که با این بیمار در ارتباط بوده‌اند را اتخاذ می‌کند.

همکاران و هم‌خانه‌ای‌های این طلبه ایرانی در شهر نجف در حال حاضر در قرنطینه به سر می‌برند تا مشخص شود آیا آنها نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند یا خیر.

مدیر منطقه صفوان عراق روز دوشنبه اعلام کرد که عراق گذرگاه مرزی صفوان با کویت را بست. خبرگزاری کویت روز دوشنبه گزارش کرده بود که سه نفر از جمله یک شهروند سعودی که از ایران به کشورشان بازگشته‌اند، به کرونا مبتلا شده‌اند.

عراق روز شنبه و پس از آنکه ایران اعلام کرد 43 مورد ابتلا به کرونا و 9 مرگ بر اثر این ویروس در این کشور گزارش شده، ممنوعیت ورود غیرعراقی‌ها از ایران به این کشور را تمدید کرد.

مقامات اقلیم کردستان نیز 10 گذرگاه مرزی با ایران را بسته و تنها 3 گذرگاه را برای عبور شهروندان عراقی باز گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید