مسافرانی از ایران کرونا را به عمان بردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت سلطنت‌نشین عمان اعلام کرد دو مورد ابتلا به کرونا در این کشور ثبت کرده و بررسی‌ها نشان می‌دهد این دو شهروند عمانی از ایران به این کشور رفته‌اند.

در همین راستا اداره کل هوانوردی تجاری عمان در صفحه توئیتر خود اعلام کرد از روز دوشنبه 24 فوریه 2020 تا اطلاع ثانوی تمامی پروازها بین ایران و عمان را متوقف می‌کند.

عمان اولین کشوری نیست که مواردی از ابتلا به ویروس کرونای جدید از ایران به این کشور رفته باشند. پیش از آن کویت و بحرین نیز از ابتلای قطعی افرادی خبر دادند که از ایران به این کشورها رفته‌اند. فرانس‌پرس گزارش کرد یکی از این مبتلایان یک راننده اتوبوس مدرسه بحرینی بود و این امر سبب تعطیل شدن سه مدرسه در این کشور شد.

انتشار ویروس کرونا در کشورهای خلیج عربی روی بازارهای بورس این کشورها نیز تاثیر گذاشت و بیشترین کاهش در بازار بورس پادشاهی عربی سعودی با 2.95 درصد کاهش، ثبت شد.

وزارت بهداشت کویت اعلام کرد نتایج آزمایش‌های اولیه روی افرادی که از شهر مشهد ایران به کویت رفته‌اند، وجود سه مورد ابتلای قطعی به کرونا را نشان داد.

وزارت بهداشت بحرین نیز اولین مورد ابتلا به کرونا در این کشور را ثبت و اعلام کرد که این شهروند که در ایران به سر می‌برد، علائمی شبیه علائم کرونا در خود داشت و فورا به مراکز درمانی ویژه انتقال داده شد.

بحرین اقدامات ضروری درباره افرادی که با این بیمار در ارتباط بوده‌اند را در دستور کار قرار داد و همه این افراد که تعداد آن‌ها تا کنون اعلام نشده را برای آزمایش‌های بیشتر فرا خواند، تا تحت ایزولاسیون قرار گیرند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت بحرین فرد مبتلا به کرونا یک راننده اتوبوس بود که پنج‌شنبه هفته گذشته از ایران به بحرین بازگشته و پس از آن علائم کرونا در او دیده شد. او روز یکشنبه تعدادی از دانش‌آموزان را به مدرسه رسانده بود و به همین دلیل علاوه بر تحت آزمایش قرار گرفتن این دانش‌آموزان، هر سه مدرسه در اقدامی پیشگیرانه به مدت دو هفته تعطیل شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید