وزارت بهداشت ایران آخرین آمار مرگ و ابتلا به کرونا ویروس را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران روز یک‌شنبه 23 فوریه 2020، تازه ترین آمار ابتلا به کرونا ویروس را در ایران را اعلام کرد.

خبرگزاری مهر در گزارشی به نقل از جهانپور، عنوان کرد: «از روز گذشته تا امروز تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در کشور به 43 نفر رسیده که از این تعداد، 8 نفر فوت شده اند.»

او در ادامه افزود: «ظرف روز گذشته تا ظهر یک‌شنبه تعداد 15 مورد جدید ابتلاء به کرونا در کشور تشخیص داده شده است که 7 نفر در قم، 4 نفر در تهران، دو نفر در گیلان، یک نفر در استان مرکزی و یک نفر در تنکابن بوده است.»

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران در پایان گفت: «از این 15 مورد جدید، سه نفر فوت شده اند.»

سخنان کیانوش جهانپور در حالی پخش می‌شود که برخی آمارهای غیر رسمی از مرگ 18 نفر در شهرهای مختلف ایران حکایت دارد.

بیشتر موارد ابتلاء به کرونا در شهر قم، 120 کیلومتری جنوب تهران مشاهده شده، تا جایی که مسئولان بهداشت این شهر، پنج‌شنبه گذشته، خواستار تعلیق همه مجالس مذهبی در قم شدند.

به گفته یک مقام مسئول نظارت بر پروازها در روز شنبه 22 فوریه، پروازهای زیارتی به عراق به دلیل ترس از ابتلاء به ویروس کرونا، به حالت تعلیق درآمده است.

به گزارش خبرگزاری عراق، مقامات این کشور روز پنج‌شنبه اعلام کردند، عبور زائران ایرانی از طریق گذرگاه‌های مرزی به عراق، به دلیل نگرانی از گسترش این بیماری به مدت سه روز، ممنوع شده است.

این تصمیم پس از آن صادر شد که خطوط هوایی عراق تصمیم به توقف پروازهای خود به ایران گرفت.

شایان ذکر است که ویروس کرونا برای نخستین بار در چین مشاهده شد، اما به شکل فزاینده‌ای درشمار زیادی از کشورها، انتشار یافت.

شمار تلفات ناشی از ویروس کرونا در چین در روز یکشنبه 2 فوریه، پس از اعلام مرگ 97 نفر، (همه آنها به جز یک نفر در استان هوبی، کانون این ویروس)، به 2442 رسید و کمیته بهداشت ملی چین، ثبت 648 مورد جدید ابتلاء را تأیید کرده است.

بیشترین آمار مرگ و میر و ابتلاء به ویروس کرونا در ووهان، مرکز استان هوبی، است که ویروس برای اولین بار در دسامبر گذشته در این منطقه مشاهده شد. به گفته کمیته بهداشت چین، مجموع موارد ابتلاء به ویروس در چین، به 76936 مورد رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید