هشدار: چت‌های گروهی واتساپ حریم خصوصی شما را به خطر می‌اندازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش‌های نگران‌کننده‌ای منتشر شده که نشان می‌دهد چت در گروه‌های واتساپ می‌تواند حریم خصوصی کاربران را به خطر انداخته و موتور جستجوی گوگل می‌تواند گفتگوهای درون گروهی پیام‌رسان واتساپ را در نتایج جستجوی خود نشان دهد.

گوردون وایلدون، روزنامه‌نگار دویچه‌وله گزارش کرد که یک لینک دعوت به گروه واتساپ را در نتایج گوگل دیده است، پیش از آنکه موتور جستجوی گوگل اقدام به رده‌بندی آن کند.

رده‌بندی لینک‌های دعوت به گروه‌های واتساپ در گوگل می‌تواند منجر به یافته شدن آنها با یک جستجوی ساده و از سوی هر کسی شود و افراد می‌توانند با ورود به این لینک‌ها به گروه‌های چت وارد شده و افراد عضو گروه و شماره تلفن آنها را ببیند.

یک برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده به نام جین مانشون وونگ نیز اعلام کرد که توانسته از طریق جستجوی لینک‌هایی که آدرس chat.whatsapp.com را در خود دارند، به حدود 470 هزار لینک دعوت به گروه‌های چت این پیام‌رسان دسترسی پیدا کند.

شرکت رسانه‌ای Vice آمریکا اعلام کرد که این موضوع را خللی در واتساپ نمی‌داند، زیرا که گوگل خود اقدام به رده‌بندی و فهرست لینک‌های ورود به گروه‌های چت این پیام‌رسان می‌کند.

واتساپ در پاسخ به این گزارش‌ها اعلام کرد که لینک‌های دعوت به گروه‌های چت که از سوی کاربران در اینترنت منتشر می‌شوند، ممکن است در نتایج موتورهای جستجو یافته شوند و از این رو از کاربران درخواست می‌شود که این لینک‌ها را تنها از طریق پیام خصوصی برای دوستانشان بفرستند و آنها را در اینترنت منتشر نکنند.

برنامه پیام‌رسان واتساپ که متعلق به شرکت فیس‌بوک است، محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسان دنیاست و حدود 1.5 میلیارد نفر از آن در سرتاسر جهان استفاده می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید