محسن هاشمی: تهران را قرنطینه می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران احتمال قرنطینه تهران به دلیل انتشار کرونا را تایید کرد و گفت در صورتی که تعداد مبتلایان به این بیماری زیاد شود، تهران قرنطینه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا محسن هاشمی، رییس شواری شهر تهران، درباره قرنطینه شهر تهران گفت:«تا به حال بحث قرنطینه تهران مطرح نشده و در این خصوص باید از وزارت بهداشت سوال کرد. من این را از وزارت بهداشت سوال می‌کنم و احتمالا اگر تعداد مبتلایان زیاد شود، این کار را انجام خواهیم داد.»

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران روز یک‌شنبه 23 فوریه 2020، اعلام کرد: «از روز گذشته تا امروز تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در کشور به 43 نفر رسیده که از این تعداد، 8 نفر فوت شده اند.»

در پی انتشار ویروس کرونا در شهرهای مختلف ایران، وزارت بهداشت کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها، دانشکده‌های علوم پزشکی و سایر واحدها و موسسات آموزش عالی هم عرض تابعه در استان‌های تهران، قم، همدان قزوین، البرز، اصفهان، گیلان، مازندران، گلستان و مرکزی را تا پایان هفته تعطیل اعلام کرد.

بر همین اساس مهد‌های کودک، مدارس در همه مقاطع، مراکز روزانه بهزیستی و مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در برخی استان‌های ایران از جمله قم، تهران، گیلان، البرز، مرکزی، قزوین، همدان، اصفهان و مازندران به مدت دو روز و در برخی دیگر تا پایان هفته تعطیل شدند.

پیش از موضوع قرنطینه تهران، بحث قرنطینه شهر قم به عنوان مرکز انتشار کرونا در ایران مطرح شد که مسعود نمکی، وزیر بهداشت ایران در این‌باره گفت: «خیلی ها گفتند قم را قرنطینه کنیم اما مردم عزیز قم این درک را دارند که باید در این شرایط سفر نکنند و دیگران نیز به قم سفر نکنند چرا که قم کانون بیماری کرونا است که افراد مبتلا در سایر استانها از قم این بیماری دریافت کردند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید