روسیه: ترکیه نسبت به موارد توافق سوچی پیرامون سوریه پایبند نبود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس روسیه، دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز یکشنبه 23 فوریه، تأکید کرد که «ترکیه به توافق‌نامه سوچی در ارتباط با سوریه عمل نکرده است.»

پیسکوف آنکارا را متهم کرد که جنگجویان مخالف رژیم سوریه را به تجهیزات «بسیار خطرناک جنگی»، مسلح می‌سازد.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه تأکید كرد كه ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه از «برگزاری اجلاس چهار جانبه درباره سوریه»، حمایت می‌كند.

روز یکشنبه 23 فوریه، رسانه‌های کردی، گزارش دادند که رژیم سوریه، حمله بسیار سنگینی را علیه مناطقی در جبل زاویه ، جنوب ادلب، انجام داده است.

جنگده‌های روسی نیز حملات هوایی را علیه اهدافی در نزدیکی مرکز تجمع «نیروهای ترکیه» در اردوگاه المسطومه، واقع در جنوب ادلب، انجام دادند.

به گزارش مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه، رژیم اسد؛ نیروهای کمکی گسترده‌ای شامل ده‌ها نفر از پیاده‌نظام و ماشین‌آلات سنگین را در محور كفر سجنه در جبل الزویه در جنوب ادلب مستقر کرده است.

علاوه بر این، دیده‌بان حقوق بشر سوریه، از ورود کاروان نظامی «نیروهای ترکیه» از گذرگاه مرزی خربه‌العجوز با نقطه لواء اسکندرون خبر داد که این کاروان متشکل از 10 خودرو نظامی است که به سمت مرکز مراقبت مرزی ترکیه مستقر در شهرک اشتبرق در حومه غربی ادلب، حرکت می‌کند.

این مرکز، روز شنبه 23 فوریه، اعلام کرده بود که ترکیه، نیروهای کمکی تازه نفسی را به طرف خاک سوریه به حرکت در آورده که مشتمل بر یک کاروان نظامی ترکیه است که از طریق گذرگاه کفرلوسین در شمال شهر ادلب، وارد این منطقه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید