در پی انتشار کرونا در ایران: لغو همه مسابقات پیش‌روی فدراسیون کشتی در اسفندماه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از انتشار ویروس کرونا در شهرهای مختلف ایران فدراسیون کشتی روز یک‌شنبه 23 فوریه 2020 با انتشار بیانه‌ای تمامی مسابقات پیش‌روی در اسفند ماه را لغو کرد.

سایت فدراسیون کشتی در گزارشی عنوان کرد «رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جوانان قهرمانی کشور با توجه به اعلام شورای تأمین استان کرمان و رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان قهرمانی کشور در مشهد با توجه به نامه ارسالی فدراسیون ورزش دانش آموزی مبنی بر تصمیم‌گیری حوزه وزارتی و شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش مبنی بر ضرورت مقابله با گسترش ویروس کرونا در ورزش لغو شد.»

در این بیانیه آمده است «بر اساس اطلاعیه شماره 2 ستاد مقابله با گسترش ویروس کرونا در ورزش که با هماهنگی فدراسیون پزشکی ورزشی و معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان صادر شده، تمامی مسابقات کشوری تا اطلاع ثانوی لغو شده است.»

در پایان سایت فدراسیون کشتی خاطرنشان کرده «تاریخ جدید برگزاری مسابقات فوق متعاقبا اعلام خواهد شد.»

در هیمن رابطه روز گذشته نیز سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران از احتمال برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران بدون تماشاگر خبر داد.

بیشتر موارد ابتلاء به کرونا در شهر قم، 120 کیلومتری جنوب تهران مشاهده شده، تا جایی که مسئولان بهداشت این شهر، پنج‌شنبه گذشته، خواستار تعلیق همه مجالس مذهبی در قم شدند.

شایان ذکر است که ویروس کرونا برای نخستین بار در چین مشاهده شد، اما به شکل فزاینده‌ای درشمار زیادی از کشورها، انتشار یافت.

شمار تلفات ناشی از ویروس کرونا در چین در روز یکشنبه 23 فوریه، پس از اعلام مرگ 97 نفر، (همه آنها به جز یک نفر در استان هوبی، کانون این ویروس)، به 2442 رسید و کمیته بهداشت ملی چین، ثبت 648 مورد جدید ابتلاء را تأیید کرده است.
بیشترین آمار مرگ و میر و ابتلاء به ویروس کرونا در ووهان، مرکز استان هوبی، است که ویروس برای اولین بار در دسامبر گذشته در این منطقه مشاهده شد. به گفته کمیته بهداشت چین، مجموع موارد ابتلاء به ویروس در چین، به 76936 مورد رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید