پس از رسیدن کرونا به ایران؛ افغانستان مرزهایش را جدی کنترل می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان پنج شنبه 20 فوریه دستور داد، به هدف پیشگیری و کنترل از شیوع ویروس کرونا، مرزهای غربی کشور با ایران تحت توجه و کنترل جدی قرار گیرد.

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه افغانستان به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در کشورش دومین نشست کمیته بین السکتوری را برگزار کرد و تاکید نمود، پیشگیری و کنترول این ویروس یک امر ضروری است.

براساس خبرنامه ای وزارت صحت عامه افغانستان، در این نشست روی چگونه‌گی جلوگیری از انتشار و کنترول ویروس کرونا در کشور، تقویت تیم های سکریننگ(ارزیابی) در میدان‌های هوایی، مرزها و بنادر، ایجاد یک کمیته مشترک برای بررسی اقلام وارداتی مواد غذایی و خطرات انتقال ویروس کرونا از طریق آن، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه افغانستان در این نشست به مسئولان این وزارت دستور داد برای تقویت تیم های سکریننگ(ارزیابی) در میدان های هوایی، مرزها و بنادر به ویژه در ولایات غربی کشور (هرات، نیمروز، فراه) توجه جدی شود.

وزارت صحت عامه افغانستان در کنار توظیف تیم های صحی در میدان های هوایی، مرزها و بنادر این کشور، بخش‌های ویژه را برای کنترول این ویروس در کابل و ولایات ایجاد کرده است.

قابل ذکر است کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران چهارشنبه 20 فوریه 2020 از نتایج مثبت آزمایش اولیه به عمل آمده از دو نمونه‌ ارسالی مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا جدید در شهر قم خبر داد.

محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ایران نیز چهارشنبه 19 فوریه 2020 به رسانه‌ها اعلام کرد که تست اولیه دو بیمار نسبت به کرونا در قم مثبت بود و هر دوی آنها ساعتی پیش جان باختند.

شیوع ویروس کرونا از اواخر دسامبر 2019 در شهر ووهان چین آغاز شد و به دیگر شهرها نیز سرایت کرد. سازمان بهداشت جهانی (WHO) به تاریخ 30 ژانویه سال 2020، برای ویروس کرونای جدید وضعیت اضطراری در بهداشت جهانی اعلام کرد.

بر اساس آمار جدید ارائه شده از سوی مقامات چینی تعداد موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در تمامی مناطق چین بالغ بر 74500 نفر است.

پس از آنکه 114 تن دیگر از مبتلایان به ویروس کرونای جدید طی 24 ساعت گذشته در ایالت هوبی در مرکز چین جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست دادند، پنجشنبه 20 فوریه 2020 آمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونای جدید در چین به 2118 تن افزایش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید