حضورکابینه علاوی در دوشنبه آینده درمجلس برای گرفتن رای اعتماد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری عراق به نقل از ستار الجابری، معاون جریان الحکمه، گزارش داد که فراکسیون‌های سیاسی مجلس با تصویب فهرست اسامی وزراء پیشنهادی برای کابینه جدید در جلسه دوشنبه آینده مجلس، موافقت کردند.

بر اساس این گزارش‌ها محمد توفیق علاوی، نخست وزیر انتصابی، تکلیف 19 منصب وزراتی مشخص کرده اما اختلاف نظر با کردها پیرامون مکانیسم نامزدی برای سایر مناصب همچنان ادامه دارد.از سوی دیگر اتحاد نیروهای عراقی، شروط خود را برای دادن رای اعتماد به دولت جدید اعلام کرد، زیرا ائتلاف به رهبری محمد الهلبوسی لزوم تعهد کابینه جدید برای منحصر ساختن اسلحه در کنترل دولت را متذکر شده تأکید دارد که کابینه جدید علاوه بر گرفتن رای اعتماد مجلس و برخورداری از پذیرش مردمی می‌بایست تضمین دهد که دستور کارش مشتمل بر اعلام روشن و خالی از ابهام تاریخ برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی ظرف یک سال از تشکیل آن باشد.

محمد توفیق علاوی، نخست وزیر انتصابی عراق، خواستار نشست فوق العاده مجلس در دوشنیه آینده برای دادن رای اعتماد به کابینه خود شده و برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمان را مورد تأکید قرار داد.

علاوی در یک سخنرانی ضبط شده تأکید کرد کابینه‌اش بلافاصله پس از گرفتن رای اعتماد، پیگرد عاملان تعرض به تظاهرکنندگان مسالمت جو و نیروهای امنیتی را در اولویت دستور کار خود قرار خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید