ترکیه 7300 سرباز و 2535 وسیله نقلیه نظامی سنگین به ادلب اعزام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه روز پنجشنبه 20 فوریه اعلام کرد، یک کاروان نظامی ترکیه وارد گذرگاه کفرلوسین در شمال ادلب شد.

به گفته دیدبان حقوق بشر به نقل از منابع خود این کاروان از 80 کامیون بزرگ و شماری از خودروهای زرهی و تانک تشکیل شده است.

همزمان نیروهای ترکیه چندین نقطه تفتیش و مراقبت و بازرسی نظامی جدید را در روستای بزابور در منطقه «جبل الزویه» و اطراف ادلب تأسیس کردند.

پیش از تمرکز نیروهای ترکیه در مناطق «تپه حضرت ایوب» که بر مناطق «جبل الزاویه» و «سهل الغاب» مشرف است، دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای ترکیه بخش‌هایی از جاده بین المللی واستراتژیک حلب-لاذقیه را نیز به کنترل خود درآوردند.

این نهاد حقوق بشری افزود: نیروهای ترکیه همچنین یک پاسگاه نظامی در نزدیکی شهر بسنقول که در جاده معروف به «M4» معروف است را در منطقه موسوم به منطقه امن یا «کاهش تنش» ایجاد کردند. با ایجاد این مراکز تفتیش و مراقبت تعداد پاسگاه‌های بازرسی و مراقبت ترکیه به 39 مرکز نظامی رسیده است.

به گزارش دیدبان حقوق بشر ارتش ترکیه از دوم فوریه تاکنون بیش از 2535 کامیون سنگین نظامی، تانک، خودروی زرهی ، نفربرهای نظامی، کیوسک‌های ضد گلوله سیار نظامی وارد خاک سوریه کرده است این اسلحه اغلب در منطقه موسوم به منطقه «کاهش تنش» انتقال داده شده است.

ارتش ترکیه همچنین بیش از 7،300 سرباز ترک را در استان‌های حلب و ادلب مستقر کرده است.

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر روز گذشته نیروهای ترکیه اماکن جدیدی را در حومه شهر «تل تمر» را تخلیه كردند.

نیروهای ترکیه همچنین روز چهارشنبه از روستاهای هراس ، السوده، المناجیر و الشبلیه عقب نشینی کردند. آنها قبل از عقب نشینی اقدام به آتش زدن مقرهای متروکه خود کردند. دلایل عقب نشینی نیروهای ترکیه از این مناطق هنوز اعلام نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید