به دليل شيوع «کرونا» در قم عراقی‌ها خواستار بسته شدن مرز با ایران شدند

اعلام منع اظهار نظر در باره کرونا در قم و تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس در این شهر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به دنبال شیوع ویروس «کرونا» در ایران و انتشار خبر وفات دو تن در شهر قم، توسط رسانه‌های ایران، فعالان عراقی شامگاه چهارشنبه و روز پنجشنبه 20 فوریه با راه‌اندازی هشتگی با نام «مرزها را با ایران ببندید» در شبکه‌های اجتماعی، خواستار بسته شدن مرز کشورشان با ایران شدند.

تعداد زیادی از عراقی‌ها پس ساعاتی به هشتگ «مرزها را با ایران ببندید» پیوسته و از مقامات این کشور خواستند که مرز کشورشان با ایران را ببندند.

به گزارش کانال رسمی خبر در تلگرام، در همین راستا اهالی نجف هم از دولت خواستند که پروازها از نجف به ایران و برعکس را به خاطر جلوگیری از سرایت «کرونا» به حالت تعلیق درآورد.

گزارش شده که بعضی از کاربران عراقی به انتقاد از وضعیت پزشکی در این کشور پرداختند و تاکید کردند که عراق امکانات لازم را برای مهار کردن و تشخیص زود هنگام این بیماری خطرناک ندارد.

کاربران اجتماعی عراقی از وزیر کشور عراق به خاطر اجازه دادن به ایرانیان برای وارد شدن بدون دریافت ویزا انتقاد کردند به ویژه در شرایطی که کرونا در شهر قم دیده شده است.

تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس در شهر قم

در پی فوت دو فرد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستانی در شهر قم، مقام‌های مسئول این شهر اعلام کردند، برای بررسی وضعیت شیوع این ویروس مدارس، دانشگاه‌های این شهر روز پنجشنبه 20 فوریه تعطیل است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز گذشته گفت، هر دو فرد مبتلا به ویروس کرونا، به دلیل کهولت سن و نقص سیستم ایمنی در بخش مراقبت‌های ویژه فوت کردند.

منابع خبری ایران می‌گویند دو نفری که فوت شدند نه سفر خارجی داشتند و نه از استان قم خارج شده بودند.

اعلام منع اظهار نظر در باره «کرونا» در قم

بهرام سرمست استاندار قم شامگاه چهارشنبه 19 فوریه بر لزوم «پرهیز از هرگونه اظهارنظر خارج از مدیریت واحد اطلاع رسانی از طریق رئیس دانشگاه علوم پزشکی» تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، استاندار قم در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان که با حضور مسئولان ملی و استانی برگزار شد گفت: «هیچ مدیری به جز دکتر قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم حق اظهار نظر ندارد و رسانه ها نیز تمامی اخبار را باید از طریق دانشگاه علوم پزشکی قم دنبال کنند».
وی افزود: «تمامی مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان روز پنجشنبه اول اسفند ماه (20 فوریه)تعطیل است.
استاندار قم اظهارکرد: «همه دستگاه ها باید به مجموعه بهداشت و درمان استان کمک کنند»

دکتر جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران هم در سخنانی گفت: «مرگ و میر این ویروس در میان کودکان و اطفال کمترین مورد را در کشورهای مختلف داشته است».

وی افزود: «مردم نگران نباشند و تنها مسائل بهداشتی را رعایت کنند؛ شستشوی دست با آب و صابون را جدی بگیرید؛ ماسک فقط برای کادر پزشکی نیاز است و نیاز نیست همه از ماسک استفاده کنند».

در پایان دکتر قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم هم گفت: «تب و لرز و همچنین تنگی نفس و درد عضلانی از جمله علائم این بیماری است.»

وی اظهار داشت: «به مردم تاکید می کنم آرامش خود را حفظ کنند و با رعایت مسایل بهداشتی و با آرامش به زندگی خود ادامه دهند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید