الحدیده... کشته شدن ده‌ها شبه نظامی حوثی در الدریهمی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ده‌ها تن ازشبه‌نظامیان حوثی، عصر سه شنبه 18 فوریه، درعملیات مقابله و واکنش نیروهای مشترک به دو حمله حوثی‌ها به شرق شهر الدریهمی در استان الحدیده در غرب یمن کشته شدند.

براساس بیانیه رسانه نظامی نیروهای مشترک، شبه نظامیان حوثی پس از تحمل ده‌ها کشته و زخمی و سقوط یک پهپاد متعلق به این شبیه نظامیان، برای دومین بار در منطقه الدوریمی دست به حمله نظامی زدند.

به گفته این رسانه، یک تانک متعلق به حوثی‌ها در منطقه الشجن شرق شهر الدریهمی منهدم شده است.

بر اساس بیانیه مزبور این حرکت نظامی تازه حوثی‌ها در حالی صورت گرفت که خانم دانیلا کراسلاک، معاون دبیر کمیته هماهنگی انتشار مجدد نیرو در حال بازدید از مراکز مراقبت بین المللی در منطقه الحدیده و دیدار با افسران رابط برای گفت‌وگو پیرامون نحوه به موفقیت رساندن روند صلح در الحدیده است.

نیروهای مشترک در سواحل غربی یمن، روز سه شنبه18 فوریه، حمله گسترده ی شبه نظامیان کودتاگر حوثی به پشتوانه آتش توپخانه را خنثی کردند که با هدف شکستن محاصره عناصر پناه گرفته خود در منازل مسکونی در شهر الدریهمی ، واقع در جنوب الحدیده انجام شده بود.
خبرگزاری نظامی نیروهای مشترک تأکید کرد که شبه نظامیان حوثی با نقض آشکار توافق سوئد ، اقدام به رخنه ای انتحاری به سوی مراکز نیروهای مشترک در الدریهمی کردند.
به گفته این رسانه شبه نظامیان حوثی مقدمات لازم برای عملیات نفوذی به هدف شکستن محاصره عناصر پناه گرفته خود در این شهر را با استفاده از آتش توپخانه فراهم کردند. این عملیات نظامی حوثی‌ها منجر به کشته شدن دو نیرو زخمی شدن 3 تن دیگر از نیروهای مشترک مستقر در الدریهمی شد.

زیان‌های سنگین

در ادامه این بیانیه آمده است که نیروهای مشترک مستقر در الدراهیمی با قدرت تمام، عملیات نفوذی را خنثی و آتش سنگین توپخانه آنها را خاموش کرده که در نتیجه زیان‌های مادی و جانی سنگینی به آنها وارد آمد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: این تنش آفرینی تازه حوثی، در حالی است که این گروه در وضعیت بلاتکلیفی شدیدی در الحدیده و ساحل غربی بسر می‌برند. این افزایش تنش آفرینی حوثی‌ها و تخلفات نظامی و انسانی، بیانگر شانه خالی کردن رهبران حوثی‌ها از پایبندی به توافق استکهلم است.

بمباران مناطق مسکونی

در همین راستا، شبه نظامیان حوثی، روز سه شنبه19 فوریه، بر شدت بمباران بی هدف و کور علیه مناطق مسکونی منطقه التحیتا در جنوب الحدیده، افزودند که منجر به زخمی شدن یک شهروند شد.

به گفته منابع محلی ، شبه نظامیان حوثی، مناطق مسکونی در مرکز التحیتا را هدف گلوله باران وخمپاره های خود قرار دادند که زخمی شدن یک شهروند به نام ماهر قاسم سلیمان را در پی داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید