دخترکی که به موشک‌های بشار اسد می‌خندد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک پدر سوری برای آنکه پیامدها و تاثیرات ناگوار جنگ روی دختر خردسالش را بکاهد، ترس او را بمباران هوایی از بین برده و به دخترش یاد داده که با هر موشک بخندد.

او به شبکه الحدث گفت که در پی راهی می‌گشته که ترس ناشی از بمباران روزمره را در دخترش از بین ببرد و روزی که این دختر از آتش‌بازی کودکان ترسیده بوده، پدر او را به خیابان برده و به او خنده و شادی کودکان را نشان داده و ترس از انفجار را در او از بین برده است.

این مرد گفت او را به خیابان بردم و کودکان شاد و خندان را به او نشان دادم. از آنها خواستم ترقه‌ دیگری آتش بزنند تا دخترم با چشم خود ببیند که موضوع تنها یک بازی است.

در روزهای بعد و همزمان با بمباران هوایی شهرها توسط نیروهای هوایی ارتش سوریه، این پدر بار دیگر به دخترش گفته که این‌ها تنها چند ترقه هستند و دختر نیز یاد گرفته که با هر موشک بخندد.

برخی فعالان سوری در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که «این دختر با هر موشک بشار اسد نمی‌خندد، بلکه به هر موشک بشار اسد می‌خندد.»

این پدر سوری تاکید که توانسته از این راه دخترش را از ترس‌ها، نگرانی‌ها، تاثیرات و پیامدهای روانی هولناک جنگ نجات دهد. او همچنین گفت که دخترش اینک اندکی بزرگتر شده و با مفهوم هواپیما و موشک نیز آشنا شده ولی کماکان با سقوط هر موشک، صدای خنده او تمامی خانه را پر می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید