دبیرکل سازمان ملل درباره خطر بزرگ شیوع کرونا و پیامدهای آن بر جهان هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

همزمان با افزایش تعداد قربانیان و مبتلایان به ویروس «کرونا» در چین و تعدادی از کشورهای جهان، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد سه‌شنبه 18فوریه 2020 درباره خطر بزرگ شیوع بیماری ابتلا به ویروس کرونای جدید و پیامدهای آن بر جهان هشدار داد و گفت که اوضاع بی‌نهایت خطرناک است.

دبیرکل سازمان ملل متحد که برای مشارکت در کنفرانسی درباره پناهندگان افغان به پاکستان رفته بود در اظهاراتی گفت خطرات ناشی از شیوع بیماری ابتلا به ویروس کرونای جدید بسیار بزرگ است و جهان باید برای مقابله با پیامدهای آن آماده شود.

گوترش ضمن تاکید اینکه شیوع بیماری ابتلا به ویروس کرونا که در چین آغاز شده هنوز از کنترل خارج نشده است نسبت به خطرات و پیامدهای انتشار آن در جهان هشدار داد.

از سوی دیگر مقامات بهداشتی درمانی چین چهارشنبه در جدیدترین آمارها اعلام کرده‌اند که تعداد قربانیان مبتلا به ویروس کرونا به مرز 2000 تن نزدیک شده است.

در همین راستا کمیته بهداشت و درمان ایالت هوبی چنین، کانون انتشار ویروس کرونا، اعلام کرد که تا پایان سه‌شنبه تعداد افراد فوت شده بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این ایالت به 1921تن رسیده است.

این کمیته همچنین تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در ایالت هوبی را بالغ بر 61 هزار و 682 تن عنوان کرد که با این وجود کل افراد مبتلا به ویروس کرونا در چین به مرز 75 هزار تن نزدیک شده است.

در واکنش به آمار ارائه شده از سوی مقامات چینی درباره کاهش تعداد قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا در روزهای اخیر مدیر سازمان بهداشت جهانی روز گذشته ضمن ابراز تردید درباره این گونه آمارها گفت در این باره «خوشبین نباشید».

مقامات چینی اعلام کردند که کاهش‌های اخیر در تعداد روزانه مبتلایان جدید به ویروس کرونا در نتیجه تدابیر شدید و قاطعانه‌ای است که برای قرنطینه کردن ایالت هوبی و مرکز آن شهر ووهان اتخاذ شده تا از گسترش شیوع ویروس کرونا ممانعت شود.

علیرغم افزایش نگرانی‌ها از پیامدهای شیوع بیماری ابتلا به ویروس کرونا و تاثیرات آن بر اقتصاد جهان سفیر چین در اتحادیه اروپا امروز گفت که اثرهای آن « محدود، کوتاه مدت و به آسانی مدیریت می‌شود». او گفت اگر لازم شود کشورش دارای منابع کافی برای مقابله با شیوع این بیماری است.

تلویزیون رسمی چین هم به نقل از شی جین پینگ گفت که چین علیرغم انتشار بیماری ابتلا به ویروس کرونا همچنان قادر است اهداف توسعه اقتصادی برای سال 2020 را محقق کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید