تیم انتخاباتی عبدالله: رهبری کمیسیون های انتخاباتی افغانستان ممنوع الخروج شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» چهارشنبه 19 فوریه اعلام کرد، رهبری کمیسیون های انتخاباتی افغانستان به دستور عبدالله عبدالله ممنوع الخروج شدند.

این تیم انتخاباتی یک فرمان را از آدرس عبدالله عبدالله رهبر تیم «ثبات و همگرایی» نشر کرده و در آن نوشته شده است: «به منظور اتخاذ تدابیر احتیاطی، رئیس و اعضای هر دو کمیسیون (انتخابات و شکایت) به شمول روسای دارالانشاء و معاونین شان الی تصمیم قطعی محاکم ذیصلاح ممنوع‌الخروج بوده و حق مسافرت به خارج از کشور را ندارند».

در همین حال، حزب جمعیت اسلامی افغانستان به ریاست صلاح الدین ربانی نیز با نشر اعلامیه ای نوشت، تیم ثبات و همگرایی در انتخابات ریاست جمهوری برنده است و از عبدالله عبدالله خواسته علیه «تقلب کاران» اقدام کند.

اما عطامحمد نور، والی سابق بلخ و رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری کشور استقبال کرده گفت، هرگونه بحران توسط تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله به نفع دشمن است.

از سوی دیگر، امرالله صالح، معاون اول محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت: «اعلان نتایج انتخابات ناکامی دسایس و توطیه های سازمان یافته ای خارجی و حلقات راه گم داخلی بر ضد مردم افغانستان است. جمهوریت از آن مردم افغانستان است و امروز مردم حکومت خود را دارند. ما در خدمت مردم خود بودیم ، استیم و خواهیم بود. مبارک تان باشد».

سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهوری افغانستان نیز از تمام تکت‌های انتخاباتی خواسته به فیصله های قانونی کمیسیون های انتخاباتی احترام بگذارند و نتایج انتخابات ریاست جمهوری را بپذیرند.

قابل ذکر است که نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری پس از نزدیک به پنج ماه سه شنبه 18 فوریه 2020 اعلام شد که براساس آن محمد اشرف غنی برنده انتخابات اعلام شد.

اما عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» نتایج انتخابات را نپذیرفت و هشدار داد براساس آرای پاک و بایومتریک شده، برنده انتخابات است و حکومت همه شمول تشکیل می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید