ترامپ دموکرات‌ها را به نقض قانون لوگان از طریق مذاکره با ایران متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه 19 فوریه 2020 اعلام کرد دموکرات‌هایی که ایران مذاکره کرده‌اند، قانون لوگان را نقض کرده‌اند.

به گزارش رویترز ترامپ قبل از عزیمت به لوس‌آنجلس گفت اگر خبر دیدار سناتور کریس مورفی با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران درست باشد، می‌توان آن را نقض قانون لوگان به شمار آورد.

قانون لوگان که در پی مذاکرات غیرقانونی «جورج لوگان» با فرانسوی‌ها، در سال 1789 تصویب و به امضای «جان آدامز» رئیس‌جمهوری وقت آمریکا رسید، قانونی است که با هدف جلوگیری از تضعیف موضع دولت آمریکا در برابر دولت‌های خارجی توسط افراد غیر مسئول وضع شده و مذاکره افراد غیر مسئول با دولت‌های خارجی که با آمریکا در مناقشه باشند، را جرم تلقی می‌کند.

دونالد ترامپ پیشتر جان کری، وزیر امور خارجه دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا را نیز به نقض قانون لوگان و مذاکره و خط دادن به ایرانی‌ها متهم کرده بود.

جواد ظریف پس از نشست امنیتی مونیخ در صفحه توئیترش عکس برخی دیدارهایش را منتشر و نوشت: «سه روز حضور در مونیخ، جایی که من برای پیشبرد تلاش در جهت صلح و کاهش تنش در منطقه و فراتر از آن، با همتایانم از سرتاسر جهان و همچنین تعداد زیادی از مقامات رسمی، اندیشکده‌ها و نمایندگان رسانه‌ها در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ دیدار کردم، به پایان رسید.»

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز در صفحه توئیترش دیدار ظریف با طرف‌های آمریکایی را تایید و نوشت: «دکتر ظریف همواره گفته‌اند که با برخی اعضای کنگره آمریکا که از او درخواست ملاقات می‌کنند، دیدار و دیدگاه‌های ج.ا. ایران و واقعیات منطقه را تشریح می‌کند. این اقدامات بخشی از دیپلماسی عمومی است که شامل دیدار با نخبگان، مراکز فکری و مصاحبه و دیدار توجیهی با اصحاب رسانه‌ها نیز می‌شود. »

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید