عبدالله: ما در انتخابات برنده هستیم و حکومت همه شمول تشکیل می دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» افغانستان شامگاه سه‌شنبه 18 فوریه در جمع هواداران‌اش در کابل اعلام کرد، براساس آرای پاک و بایومتریک شده برنده انتخابات ریاست جمهوری کشور است و حکومت همه شمول را تشکیل می‌دهد.

عبدالله تاکید کرد: «ثبات و همگرایی براساس آرای پاک و بایومتریک شده پیروز انتخابات است و ما پیروزی خود را اعلام می‌کنیم. تقلب کاران روی سیاه تاریخ هستند ما حکومت همه شمول را تشکیل می‌دهیم».

وی علاوه کرد، در برابر تقلب کاران ایستاده است و از مردم خواست که در برابر تقلب کاران ایستاده شوند و نتایج انتخابات را نپذیرند.

عبدالله عبدالله گفت، اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از سوی کمیسیون های انتخاباتی یک «کودتا و دزدی» بود و از اساس و ریشه غیرقانونی می‌داند.

عبدالله عبدالله اضافه کرد، کسانی که در کمیسیون‌های انتخاباتی در قبال پول به این روند ملی خیانت کردند، مردم افغانستان فراموش نخواهند کرد.

قابل ذکر است که حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان بعد از ظهر سه‌شنبه 18 فوریه 2020 در نشست خبری در کابل نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را رسماً اعلام کرد که براساس آن، محمد اشرف‌غنی، رئیس‌جمهوری این کشور شد.

نورستانی اضافه کرد، محمد اشرف‌غنی با کسب 923592 رأی معادل 50.64 فیصد برنده انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شده است.

نورستانی گفت، عبدالله عبدالله با کسب 720841 رأی معادل 39.52 فیصد و گلبدین حکمتیار با کسب 70241 رأی معادل 3.85 فیصد در ردیف های دوم و سوم قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید