سخنگوی دولت خاتمی: اصلاح‌طلبان ارجی و قربی نزد مردم ندارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله رمضان‌زاده سخنگوی دولت سید‌محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری پیشین ایران گفت که خواسته‌های مطرح شده توسط اصلاح‌طلبان با خواست جامعه و اقشار آن هماهنگی ندارد و اصلاح‌طلبان ارجی و قربی نزد مردم ندارند.

رمضان‌زاده روز سه‌شنبه 18 فوریه 2020 در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد درباره وضعیت کنونی جریان اصلاح‌طلبی در ایران و آسیب‌شناسی آن گفت که « اصلاح‌طلبان نبض جامعه را در دست ندارند و همه خواسته‌هایی که مطرح می‌کنند با جامعه و اقشار مختلف هماهنگی ندارد.»

او در ادامه افزود: «خواستههای جامعه بصورت سینوسی تغییر می‌کند و هرگز ثابت نیست. یک روز خواسته‌های فرهنگی مقدم است، یک روز خواسته‌های سیاسی و یک روز خواسته‌های اقتصادی و... که اصلاح‌طلبان باید خود را را با آن تطبیق بدهند و البته نیازمند محیط امن، آزاد، مبتنی بر مذاکره و گفت‌وگوی جمعی حتی بین اصلاح طلبان است. این محیط وجود ندارد. شما جای امنی برای نقد پیدا نمی‌کنید که مطمئن باشید دو روز بعد با همه برخورد نمی‌کنند. حتماً عامل امنیتی و نبود و کمبود آزادی برای تشکیل تجمعات و برقراری ارتباط با مردم در شرایط امروز اصلاح‌طلبان موثر است.»

به گفته سخنگوی دولت خاتمی «مردم درست فکر می‌کنند که اصلاح‌طلبان در یک سیکل معیوب گرفتار شده‌اند و همین باعث شده که اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان برایشان ارج و قربی نداشته باشند.»

سید محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری پیشین ایران در ماه مارس 2019 در دیدار اعضاء فراکسیون امید مجلس گفته بود که کشور در وضعیت سختی قرار گرفته و نتیجه این وضعیت افزایش بی‌اعتمادی مردم به نظام و جامعه و تبدیل این بی‌اعتمادی به ناامیدی است و دیگر کسی به درخواست او برای آمدن پای صندوق رای گوش نمی‌کند.

محمد خاتمی با اشاره به این موضوع که «امروز من از سوی مردم با این سوال مواجهم که ما را کشاندید پای صندوق رای، یک مورد نشان دهید که در راستای اصلاحات واقعی باشد» گفت: «دیگر خیلی سخت است که به مردم بگوییم بیایید رای بدهید. آیا فکر می‌کنید در دور آینده انتخابات به حرف من و شما مردم پای صندوق‌ها خواهند آمد؟ بعید می‌دانم مگر اینکه در یکسال آینده تحولی رخ دهد.»

مجید انصاری، عضو اصلاح‌طلب مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که سید‌محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری سابق ایران، خواستار شرکت 110 اصلاح‌طلب در انتخابات مجلس ثبت‌نام شده ولی تنها 5 نفر ثبت‌نام کرده و فقط یک نفر از آنان تایید صلاحیت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید