از سرگیری گلوله‌باران بندر طرابلس بعد از هدف قرار گرفتن زاغه مهمات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از این که ارتش لیبی، روز سه‌شنبه 18 فوریه، مسئولیت حمله به یک انبار سلاح و مهمات را در بندر طرابلس رسما به عهده گرفت، خبرنگار العربیه / الحدث از تجدید حملات موشکی به بندر طرابلس خبر داد.

دفتر رسانه‌ای نیروهای مسلح لیبی در توییتر خود اعلام کرده است که نیروهای مسلح لیبی دستور داده‌اند که حمله نظامی علیه زاغه اسلحه و مهمات در داخل بندر طرابلس آغاز گردد.

این دفتر رسانه‌ای با اشاره به اینکه هدف از این کار، تضعیف توانمندی‌های جنگی مزدورانی بود که از سوریه وارد شده بودند، افزود: این حمله به دلیل نقض مکرر آتش‌بس و تیراندازی‌هایی بود که گروه‌های تروریستی خارج از کنترل فائز السراج رهبر شبه‌نظامیان وابسته به دولت الوفاق، مرتکب شده‌اند.

هدف قرار گرفته شدن کشتی تسلیحاتی ترکیه

در رخدادی مرتبط، سرتیپ خالد المحجوب، مدیر گروه ارشاد اخلاقی فرماندهی کل ارتش لیبی، روز سه‌شنبه 18 فوریه، تأیید كرد كه یك كشتی ترکیه حامل اسلحه و مهمات برای تحویل به شبه‌نظامیان مسلح، پس از ورود به بندر دریایی طرابلس، هدف قرار گرفت و دچار آتش سوزی شد.

او بدون این که اشاره‌ای به طرفی که کشتی را هدف قرار داده بکند، به العربیه نت گفت: این کشتی در نقض آشکار توافق‌های مربوط به تحریم ارسال سلاح به لیبی و تلاش‌های بین‌المللی برای تثبیت آتش‌بس در این کشور، از ترکیه به مقصد طرابلس حرکت کرده بود.

غسان سلامه فرستاده سازمان ملل‌متحد در امور لیبی، پیشتر بدون دادن تفاصیل، اعلام کرده بود که بندر طرابلس بمباران شده است.

این در حالی است که رویترز به نقل از منبعی در بندر گفته است، یک زاعه مهمات، در معرض گلوله‌باران قرار گرفته است. دو مقام در بندر نیز اعلام كردند كه کشتی‌های پهلو گرفته در بندر از جمله تانکرهای سوخت، تخلیه شده‌اند.

این حوادث، یک روز پس از توافق اتحادیه اروپا برای اعزام یک مأموریت دریایی به مدیترانه برای انجام عملیاتی نظارت بر ممنوعیت ورود تسلیحات به لیبی رخ داد.

تصاویری به اشتراک گذاشته شده درسایت‌های شبکه‌های اجتماعی، نشان می‌دهند که ستون‌های دود از مراکزی در بندر دریایی طرابلس به آسمان می‌رود که هدف بمباران در قرار گرفته اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید