هجوم نیروهای مخالف سوری تحت حمایت ترکیه به غرب ادلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، جناح‌ مسلح مخالفان سوری مورد حمایت ارتش ترکیه، بامداد روز یکشنبه 16 فوریه 2020 حمله به محورهای «کفر» واقع در غرب حلب حمله کردند. این حمله با پوشش آتشباری سنگین توپخانه ترکیه که کفرحلب و میزناز را زیر پوشش قرار داده بود، آغاز شد.

طبق این گزارش هیئت تحریر الشام یا النصره سابق با انفجار یک خودروی بمبگذاری شده این حمله را آغاز کرد.

دیدبان حقوبشر سوریه همچنین از درگیری شدیدی بین دو نیروهای اسد و مخالفان سوری در محور دامس، رکایا، سجنه در حومه جنوبی ادلب خبر داد.

به گفته مخالفان سوری نیروهای رژیم اسد برای پیشروی در منطقه همزمان با حملات هوایی روسیه تلاش می‌کنند.

در همین راستا جنگنده‌های روسیه به حملات هوایی خود به چندین منطقه در بخش غربی حومه حلب و سایر مناطق در شمال این استان همچنان ادامه می‎دهند.

این در حالی است که مناطقی در شهر ادلب و اطراف آن از سپیده دم روز یکشنبه به طور متناوب شاهد موشک‌باران و آتش سنگین توپخانه نیروهای رژیم اسد بوده است.

دیدبان حقوق بشر روز یکشنبه اعلام کرد که بر اثر حمله هوایی روسیه به مناطق اطراف منطقه «دارعزه» در حومه غربی حلب کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

تامین امنیت جاده بین المللی دمشق - حلب

بنا به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه روز شنبه نیز ، دست کم 4 نفر در نتیجه حمله هوایی روسی به یکی از روستای «السحاره» واقع در حومه غربی حلب کشته و تعدادی دیگر از جمله یک نیرو از دفاع مدنی زخمی شدند.

نیروهای رژیم سوریه پس از حمله به شهر كفرناها واقع در غرب حلب که با پشتیبانی نیروی هوایی روسیه آن را به کنترل خود درآورد، اکنون برای تأمین امنیت جاده‌ کمربندی شاه‌راه بین المللی حلب- دمشق موسوم به (M5) تلاش می‌کند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین شهرک معاره النعسان در حومه ادلب و مجاور مرزهای اداری با فرمانداری حلب است را یه کنترل خود درآورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید