عراق...حمله راکتی به محیط سفارت آمریکا در بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع العربیه و الحدث در عراق بامداد روز یکشنبه 16 فوریه از حمله راکتی به محیط سفارت آمریکا در بغداد خبر دادند.

طبق این گزارش سحرگاه یکشنبه انفجارهای مهیبی پایتخت عراق را تکان داد. شاهدان عینی می‌گویند پس از شنیدن این انفجارها دود غلیطی نیز بر فراز منطقه انفجار مشاهده شده و تعدادی آمبولانس به منطقه زیونه و البلدیات در شرق بغداد اعزام شدند.

در جزئیات این گزارش آمده است که حداقل 8 راکت به سوی سفارت آمریکا و یک پایگاه نظامی متعلق به نیروهای ائتلاف ضد تروریسم در بغداد پرتاب شده است.

منابع عراقی گفتند، 4 فروند راکت از دو ناحیه‌ جمیله و الطالبیه که مناطقی تحت کنترل شبه نظامیان موسوم به «جنبش النجباء»، پرتاب شده است.

به گفته این منابع موشک دیگری نیز از منطقه زعفرانیه ، منطقه‌ای که تحت کنترل شبه نظامیان سازمان «بدر» به سوی سفارت عراق پرتاب شده است وسه موشک دیگر نیز از منطقه زایونه که تحت کنترل شبه نظامیان عصائب اهل الحق است، پرتاب شد.

در همین حال سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد تروریسم روز یکشنبه در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد که راکت‌های کوچکی یک پایگاه عراقی را که میزبان تیم‌های نظامی نیروهای ائتلاف در منطقه سبز بود، را دقیقاً در ساعت 3 و 24 دقیقه بامداد یکشنبه هدف قرار دادند.
او افزود: «این حملات هیچگونه تلفاتی در بر نداشت».

سخنگوی ائتلاف بین المللی افزود: «تحقیقات برای یافتن اطلاعات بیشتر همچنان ادامه دارد».

گفتنی است، این نخستین باری نیست که منطقه الخضراء در بغداد و محیط سفارت آمریکا هدف حملات راکتی قرار می‌گیرد. آخرین مورد از این نوع حملات راکتی سقوط 3 موشک کاتیوشا در 20 ژانویه گذشته بود قبل از آن نیز در 8 ژانویه نیز بغداد شاهد موشک‌های مشابهی بود.

پس از حمله هوایی آمریکا و کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و معاون رئیس حشد الشعبی ابو مهدی المهندس در 3 ژانویه در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد، تنش میان ایالات متحده آمریکا و شبه نظامیان وابسته به ایران در عراق بالا گرفت.

ایران در تلافی این حمله آمریکایی که به کشته شدن سلیمانی منجر شد در تاریخ 8 ژانویه 2020 پایگاه عین الاسد را با موشک هدف قرار داد اما هیچکدام از سربازان آمریکایی در این حمله آسیب ندیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید