روحانی: دو بار خواستم استعفا دهم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

رئیس‌جمهوری ایران اعلام کرد که تاکنون دو بار درخواست استعفا داده که توسط رهبر ایران رد شد. او تاکید کرد که «استعفا معنا ندارد» و دولت تا آخرین روز پای کار خود می‌ماند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، یک‌شنبه 16 فوریه 2020، حسن روحانی در ابتدای نشست خبری خود با رسانه‌های داخلی و خارجی درباره اخبار منتشر شده در رابطه با استعفای خود اعلام کرد که «استعفا معنا ندارد و از آغاز انتخابات که آمدیم به مردم وعده و قول دادیم و تا ساعت آخر ان‌شاءالله پای وعده و قول خود می‌مانیم و تلاش می‌کنیم تا حد امکان این وعده‌ها را عملی کنیم».

رئیس‌جمهوری ایران با بیان اینکه هیچ وقت به دنبال استعفا نبوده، اما «در روزهای اول دولت در حالی که هنوز مراسم تحلیف انجام نشده بود و مسائل اقتصادی آن روز مطرح بود» گفت که از رهبر ایران خواسته تا اگر کسی یا دولت بهتری وجود دارد که می‌تواند «خدمت» کند، حاضر است کناره‌گیری کند.

اما به گفته او، رهبر ایران این درخواست او را رد کرده و خواستار ادامه کار دولت تا آخرین روز شده بود.

روحانی، دومین باری که درخواست استعفا داد را سال 97 دانست و بیان کرد: «به دلیل مسائلی که در دولت پیش آمد همین موضوع را با ایشان مطرح کردم و ایشان این بار گفتند که من حتی یک ساعت زودتر هم اجازه نمی‌دهم که کار دولت خاتمه یابد.»

در تابستان 1397، تظاهرات اعتراضی در ایران شکل گرفت که ویدیوهای مربوط به آن با هشتگ تابستان نارضایتی منتشر شد. همزمان با افزایش قیمت طلا و نیز رشد شتابان قیمت سکه و کاهش شدید ارزش ریال در برابر دلار، اعتراضات از اصفهان و کرج شروع و به نقاط دیگر ایران گسترش یافت.

بر اساس گزارش پایگاه خبری تابناک، علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره چالش‌های دولت در این سال نوشت: «سال 97 در حالی به پایان می‌رسد که شاید کمتر کسی در آغاز سال انتظار چنین پایانی را داشت، تحولات سریع در روابط بین‌الملل و قاعده‌های جهانی بی‌ثباتی اقتصادی و تغییر نگرش و ارزش‌های مردم. 97 را با تهدیدات ترامپ و تحریم‌های یکجانبه وی آغاز کردیم. فقدان آمادگی برای کنش متقابل و مؤثر داخلی و برخی تصمیمات نادرست، باعث شد تا سال را با وضعیت چندان مناسبی به پایان نرسانیم.»

رئیس‌جمهوری ایران تاکید کرد که به شدت شایعه استعفای خود را تکذیب می‌کند و دولت تا آخرین روز پای کار خود می‌ماند.

گفتنی است، از 20 بهمن‌ماه 1398، شایعه‌ای مبنی بر استعفای حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی منتشر شده بود.

این شایعه در حالی در آستانه مراسم 22 بهمن‌ماه منتشر شده بود که جلسه هیات دولت یک شب قبل از آن، به ریاست حسن روحانی تشکیل شده بود.

گفتنی است، عباس عبدی در مصاحبه با هفته‌نامه صدا، از مطرح شدن موضوع استعفای روحانی در کابینه خبر داد که این خبر توسط سخنگوی دولت تکذیب شد.

او در این مصاحبه‌ اعلام کرد که «هم حملات بسیار شدید و بحران‌ساز شده و هم مشکلات دارد بیشتر می‌شود و نیاز بیشتری به تصمیم‌های جدی وجود دارد.»

عبدی در ادامه اظهار کرد که ایده استعفای روحانی «برای اولین بار در سطح برخی از وزرا» مطرح شده و بعضی از آنها به این نتیجه رسیده‌اند که «با ادامه این حد از تنش دیگر کاری نمی‌شود کرد.»

او همچنین گفت که «شنیده‌ام که معاون اول رئیس‌جمهوری هم، کم ‌و بیش به چنین فکری رسیده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید