ایران...مرجان داوری به 75 سال زندان محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مرجان داوری که پیش از بازداشت به کار ترجمه و تحقیق می‌پرداخت، توسط شعبه یک دادگاه کیفری استان تهران به 75 سال زندان محکوم شد.

مرجان داوری، مترجم و محقق ایرانی تاکنون با احکام سنگینی از طرف دادگاه مواجه شده است. بر اساس گزارش خبرگزاری هرانا، داوری پیش از این به اعدام محکوم شده بود که سال گذشته برای دومین بار این حکم در دیوان عالی نقض شد.

این زن 52 ساله که هم‌اکنون در زندان قرچک ورامین به سر می‌برد، امروز یک‌شنبه 16 فوریه 2020، توسط شعبه 23 دادگاه انقلاب تهران از اعدام تبرئه و در پرونده دیگری در شعبه یک دادگاه کیفری به 75 سال حبس تعزیری محکوم شد که با اعمال ماده 134 قانون مجازات اسلامی، 25 سال آن قابل اجرا خواهد بود.

در همین پرونده، کریم زرگر، از مدیران سابق صداوسیما در سال 1396، به اتهام «افساد فی الارض»، اعدام شد.

بر اساس این حکم، داوری از بابت اتهام«معاونت در ارتکاب سه فقره زنای در حکم عنف» به 75 سال حبس تعزیری محکوم شده است.

او در رابطه با پرونده دیگری که پیشتر از بابت اتهامات «افساد فی الارض، رابطه نامشروع، اجتماع و تبانی علیه نظام، عضویت در فرقه عرفانی اکنکار» به اعدام محکوم شده بود، توسط شعبه 23 دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی شهمیرزادی از اعدام تبرئه و حکم برائت وی صادر شد.
گفتنی است، در اکتبر 2015، مرجان داوری به همراه همسرش کریم زرگر، دستگیر و مؤسسه آنها به نام «راه معرفت» تعطیل شد.

سپس هر دوی آنها در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی با اتهام «افساد فی الارض» ذیل موضوع «تبلیغ و ترویج جنبش نوپدید عرفانی اکنکار به اعدام محکوم شدند.

علاوه بر حکم دادگاه انقلاب، کریم زرگر در پرونده دیگری به اتهام «تجاور به عنف» در شعبه ششم دادگاه کیفری استان تهران هم محاکمه شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید