نهمین مورد ابتلا به ویروس کرونا در امارات؛ وضعیت بیمار پایدار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت امارات متحده عربی روز یک‌شنبه 16 فوریه 2020 از ابتلای یک مورد دیگر به ویروس جدید کرونا در این کشور خبر داد.

این سازمان تابعیت فرد مبتلا شده را چینی عنوان کرد.

وزارت بهداشت امارات توضیح داد كه حال عمومی این فرد مبتلا شده 37 ساله پایدار است و از طریق معاینات دوره‌ای مداوم و طبق معیارهای سازمان بهداشت جهانی تحت مداوا قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری امارات متحده عربی «وام» با احتساب ابتلای این مورد جدید؛ تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در امارات به 9 نفر رسیده است.

وام در ادامه افزود 3 مورد از این افراد که پیشتر نیز اعلام شده بود به شکل کامل مداوا شده‌اند در حالی که هنوز 6 مورد تحت نظر پزشکان قرار دارند و یک مورد نیز به شکل ویژه تحت مراقبت‌های خاص است.

در پایان این وزارتخانه به مردم توصیه كرد كه اقدامات پیشگیرانه بهداشتی را رعایت كنند و بروشورهای آموزشی موجود در وب سایت این سازمان و وب‌سایت‌های رسمی مراجع بهداشتی در امارات را مطالعه کنند.

ویروس «کرونا» برای اولین بار 12 دسامبر در ووهان شناسایی شد. 27 نفر دیگر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این «بیماری کشنده» مبتلا شده و این بازار بسته شده است.

ویروس کرونا در بیشتر شهرهای چین مشاهده شد. دولت چین به منظور پیشگیری از گسترش آن حمل و نقل عمومی در 13 شهر را موقتا متوقف کرد.

همچنین تعداد زیادی از مراکز توریستی مانند اماکن تاریخی و موزه‌ها در پکن نیز به روی گردشگران بسته شده است. وزارت دارایی چین پیشتر اعلام کرد که 144 میلیون دلار برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است.

ویروس «کرونا» و علائم ابتلای به این ویروس

علائم این ویروس 80 درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که اولین علائم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار در قرنطینه است. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند. این ویروس از طریق مسافران به خارج از چین نیز سرایت و نگرانی‌هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید