نبردی تازه....دولت ترامپ مالیات بر ایرباس را 15% افزایش داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایالات‌متحده اعلام کرده است که نرخ مجازات مالیات گمرکی اعمال شده بر هواپیماهای ایرباس وارداتی از اروپا، از 10٪ در حال حاضر به 15٪ از 18 مارس، افزایش خواهد یافت.

دولت ترامپ در ماه اکتبر، مالیات 10% را عنوان بخشی از مجازات‌ها علیه هواپیماهای ایرباس وارداتی از اروپا اعمال کرد که در چهارچوب اقدامات تنبیهی، 7.5 میلیارد دلار صادرات اروپا به ایالات‌متحده را هدف قرار داد.

این افزایش جدید که در بیانیه صادره از سوی دفتر نمایندگی بازرگانی ایالات‌متحده، اعلام گردید، چند روز پس از اعلام ترامپ مبنی بر فرا رسیدن زمان مذاکرات «بسیار جدی» بر سر توافق تجاری با اتحادیه اروپا، مطرح شد.

ترامپ دوشنبه گذشته در سخنرانی در کاخ سفید با عنوان کردن گلایه خود به این شکل که، «اروپا رفتار بسیار بدی با ما داشت» از بروز «کسری بزرگ» در تراز بازرگانی میان واشنگتن و بروکسل «در طول ده یا 12 سال گذشته» وهمچنین وجود موانع فوق‌العاده دشوار کمرگی، ابراز تاسف کرد.

رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست تا بازارهای خود را به روی محصولات آمریکایی؛ به ویژه محصولات کشاورزی، بگشایند.

ترامپ و اورسولا فون دیرلاین، رئیس کمیسریای اروپا، در اواخر ژانویه گذشته، در پایان نشست اقتصادی دافوس در سوئیس، قصد خود را برای احیای کارگروه اقتصادی فرا اطلسی و دستیابی به توافق ظرف چند هفته، اعلام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید