ترامپ: دموکرات‌ها در صورت نامزد کردن بلومبرگ با انقلاب درون حزبی مواجه خواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، در خصوص بروز انقلاب در حزب دموکرات در صورت پیروزی مایک بلومبرگ شهردار سابق در انتخابات برای گزینش نامزد این حزب در رقابت‌های آتی انتخابات ریاست‌جمهوری آینده، هشدار داد.

ترامپ در عین حال عنوان داشت که از نظر او، کارزار انتخاباتی جو بایدن (معاون اوباما و نامزد مطرح حزب دموکرات)، عملا به پایان راه خود رسیده است.

ترامپ پنج‌شنبه گذشته در مصاحبه رادیویی با جرالدو ریورا، روزنامه‌نگار محافظه کار، افزود: اگر کسی بیاید و انتخابات را بخرد، فی‌الواقع نامزدی دموکرات‌ها را خریداری کرده است. من بواقع بر این باورم که انقلابی در حزب دموکرات بروز خواهد.

ترامپ در ادامه، یادآور نا امیدی شد که به طرفداران سناتور برنی سندرز از حزب دموکرات در سال 2016، با پیروزی هیلاری کلینتون درنامزدی دموکرات‌ها، دست داد.


او در اظهار نظر کلی خود پیرامون انتخابات 2020، افزود: «آخرین بار، انقلابی کوچک رخ داد ... خیلی‌ها فهمیدند که بیش از حد در موردش مبالغه کرده بودند.»

بلومبرگ مبلغ 200 میلیون دلار از ثروت خود را در مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری خود هزینه کرد تا از این طریق، اهداف انتخاباتی را در 3 مارس «سه‌شنبه بزرگ»، متحقق سازد که در این روز، شماری از انتخابات درون حزبی ومشخصا در 14 ایالت مختلف، برگزار خواهد شد.

با این حال، ترامپ باردیگر نسبت به توان انتخاباتی بلومبرگ در رقابت با خود، تشکیک کرد و در پاسخ به این پرسش که کدام یک از نامزدهای حزب دموکرات را رقیب خود در رویاروئی ماه نوامبر آینده می‌داند، گفت: «صادقانه بگویم، فکر می‌کنم گزینه اول من (مایک بلومبرگ) باشد که شکست دادنش به نظرم کاری آسان خواهد بود.»

ترامپ خاطرنشان کرد که هیلاری کلینتون، نامزد شکست خورده ریاست‌جمهوری، در تلاش برای شکست دادن او بیش از یک میلیارد دلار هزینه کرد اما به جائی نرسید و شکست خورد.

ترامپ در هجوم مجدد خود به بلومبرگ گفت: «او چیز زیادی برای عرضه نخواهد داشت. او فی‌الواقع از بسیاری جهات دچار ناکارآمدی است. به نظرم غلبه بر وی راحت تر از برنی سندرز باشد.»

ترامپ در ادامه تاکید کرد که به باور او فعالیت انتخاباتی جو بایدن معاون رئیس‌جمهوری سابق، عملا به پایان رسیده است.

ترامپ گفت: «من واقعاً فکر می‌کنم قرار است در انتخابات بسیار هیجان انگیزی شرکت کنیم. فکر می‌کنم بایدن، ضربه خورده و از همان ابتدا دچار آسیب جدی انتخاباتی شد.»

ترامپ اخیراً در توییتر به بلومبرگ حمله کرد و باصطلاح «رفتار شرم آور» او را به ریشخند گرفت و در مورد رقیب احتمالی خود در انتخابات پنج‌شنبه گفت: «این مایک بلومبرگ کوتوله، بازنده‌ای است که پولدار است اما از قدرت بحث برخوردار نیست و گیرائی حضورش در حد صفر می‌باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید