کشته شدن 7 تن از عناصر سپاه‌ پاسداران و نظامیان سوری در حمله هوایی اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به دنبال حملات هوایی ارتش اسرائیل به پایگاه‌های سپاه پاسداران و نظامیان رژيم اسد در اطراف فرودگاه بین‌المللی دمشق در شامگاه پنج‌شنبه، 7 تن از عناصر ایرانی و سوری کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه روز جمعه 14 فوریه 2020 در گزارشی از کشته شدن 7 تن از جمله 4 عضو سپاه پاسداران و ۳ تن دیگر از نظامیان بشار خبر داد.

خبرگزاری رسمی سوریه، «سانا» نیز اعلام کرد «پدافند هوایی این کشور پنج‌شنبه شب تعدادی هدف متخاصم را در آسمان دمشق رهگیری و ساقط کرده است.»

این آژانس خبری توضیح داد «چند فروند موشک متخاصم که از بلندی‌های جولان شلیک شده بود رهگیری و سرنگون شد.»

سانا چند ویدیو منتشر کرده است که در آن‌ها فعالیت پدافند ارتش سوریه علیه اهدافی در آسمان دیده می‌شود.

گفتنی است منابع العربیه گزارش دادند اسرائیل شامگاه پنجشنبه طی 4 حمله یک زاغه اسلحه و موشک را در نزدیکی فرودگاه دمشق و در یک حمله دیگر مواضع لشکر اول- تیپ 91 سوریه را در الکسوه واقع در جنوب پایتخت این کشور هدف قرار داد.

این منابع تأکید کردند که حملات ساعاتی پس از رسیدن محموله اسلحه ایرانی به فرودگاه بین‌المللی دمشق انجام شد و افزودند كرد، حملات موشک‌ی از جولان اشغالی هدایت شد.

از سوی دیگر رسانه‌های رژیم سوریه اعلام کردند که پدافند هوایی این کشور با «اهداف خصمانه» بر فراز آسمان پایتخت مقابله کردند.

دیدبان حقوق بشر سوریه تأیید كرد كه طی حملات اسرائیل، انبارهای اسلحه در نزدیکی دمشق هدف قرار گرفت، دیدبان افزود «میزان خسارت‌ها هنوز مشخص نیست.»

از زمان وقوع درگیری در سوریه در سال 2011 ، اسرائیل چندین حمله به خاک سوریه انجام داده و مواضع ارتش سوریه، ایران و حزب الله را هدف قرار داده است.

اسرائیل بارها اعلام کرده با آنچه «تلاش ایران برای حضور نظامی در سوریه و ارسال سلاح‌های پیشرفته به حزب‌الله» می‌نامد، مقابله خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید