سوریه....نیروهای رژیم در فاصله 3 کیلومتری شهر اتارب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه به پیشروی‌های جدیدی اشاره کرد که نیروهای رژیم اسد توانستند، پس از درگیری‌های شدید با گروه‌ها و تشکیلات شبه‌نظامی، با برخورداری از پشتیبانی هوایی و زمینی سنگین و شدید جنگنده‌ها، آتشبار موشکی و توپخانه‌ای روسیه، در بخش غربی حومه حلب به آن دست یابند.

این پیشروی‌ها با کنترل اورم‌الصغرا، حومه المهندسین، منطقه دوار الصومعه و هنگ 46 انجام شد که بدین ترتیب نیروهای رژیم، در فاصله 3 کیلومتری شهر اتارب، مستقر شده‌اند.

گفتنی است، نیروهای رژیم در اواخر سال 2012 در پی سیطره‌یابی شبه‌نظامیان بر هنگ مزبور، حدود 150 تن از عناصر خود را از دست دادند.

بر اساس آخرین اخبار شهر اتارب از نیمه شب پنج شنبه – جمعه تا همین لحظه، شاهد گلوله‌باران بی امان هوایی و زمینی از طریق صدها حمله هوایی، موشک باران و آتش توپخانه روسیه است.

بدین ترتیب نیروهای رژیم، طی چند ساعت و روز گذشته، کنترل خود را بر 74 منطقه در حومه جنوبی و غربی حلب و سایر مواضع، نقاط و روستاهای منطقه، گسترش داده‌اند.
ترکیه و جناح‌های مخالف وابسته به آن، پس از ضد حمله خود علیه مواضع رژیم، چندین نقطه را در غرب حلب باز پس گرفتند. در همین حال، کمیته بین‌المللی نجات هشدار داد که نبرد در ادلب، یک «تهدید آشکار» علیه صلح منطقه‌ای به شمار می‌آید.

کانال عربی تی.آر.تی درتوئیتر به نقل از وزارت ترکیه نوشت که براساس اطلاعات دریافت شده از منابع داخل ادلب، 63 تن از عناصر رژیم سوریه در این استان، دیگر قادر به عمل نیستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید