ترکیه کماکان به سوریه نیروی نظامی اعزام می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ترکیه تجهیزات نظامی بیشتری از جمله نفربرهای زرهی و نیروهای ویژه خود را به ترکیه اعزام کرد تا به نیروهای نظامی این کشور که از گذشته در سوریه حضور دارند بپیوندند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش کرد که نیروهای ویژه ارتش این کشور که در گردان‌های مختلف در سرتاسر ترکیه حضور دارند، به سوریه اعزام شدند و کاروان نفربرهای زرهی به استان کیلیس در جنوب این کشور رسید.

این کاروان تحت تدابیر امنیتی شدید از مرکز این شهر گذشته و به سمت گذرگاه مرزی انجو بینار حرکت کرده و به نوار مرزی با سوریه رسید. این نیروها و تجهیزات با هدف تقویت نیروهای نظامی ترک حاضر در سوریه، اعزام شدند.

همزمان دیدبان حقوق بشر سوریه روز جمعه 14 فوریه 2020 گزارش کرد که لشکری از نیروهای نظامی ترکیه به سمت اراضی ترکیه به راه افتاده‌اند.

این کاروان شامل حدود 100 کامیون و زره‌پوش نظامی هستند که نیمه شب گذشته از گذرگاه مرزی کفرلوسین با لواء اسکندرون در شمال شهر ادلب وارد سوریه شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه روز پنج‌شنبه نیز از حضور نیروهای نظامی ترکیه در یکی از مناطق شرق شهر معره مصرین در شمال شرقی ادلب خبر داد و گفت که نفربرهای زرهی ترکیه در آنجا حضور یافته‌اند. نیروهای نظامی ترکیه همچنین روز پنج‌شنبه به شهرک الجنیه در حومه غربی ادلب رسیدند.

همزمان با پیشروی نیروهای نظامی ترکیه در خاک سوریه، دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش کرد که در دوره زمانی بین دوم فوریه 2020 تا کنون بیش از 1900 کامیون و خودروی نظامی زرهی ترکیه به سوریه آمده و تانک، نفربر زرهی و زره‌پوش به این کشور آورده‌اند. تعداد سربازان ترک مستقر در ادلب و حلب نیز در این دوره زمانی به 6500 سرباز رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید