روند افزایش شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا شدت یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته بهداشت ایالت هوبی چین جمعه 14 فوریه 2020 در وبسایت خود اعلام کرد روز پنج‌شنبه 116 تن در اثر ابتلا به ویروس کرونای جدید در این ایالت جان خود را از دست داده‌اند.

کمیته بهداشت ایالت هوبی همچنین اعلام کرد که 4823 نفر دیگر از مبتلایان به ویروس کرونای جدید تشخیص داده شدند که با این وجود شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در این ایالت تا روز پنج‌شنبه بالغ بر 51 هزار و 986 مورد گزارش شد.

روز گذشته نیز شمار مرگ و میر افراد مبتلاء به ویروس کرونا در چین، افزایش یافت، به طوری که علاوه بر 15000 مورد جدید ابتلاء به ویروس، 242 مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایالت هوبی طی یک روز، ثبت شد.

به گفته مسئولان چینی ذیربط، آخرین آمار مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا به مرز 1500 مورد نزدیک شده و تاکنون حدود 60 هزار نفر نیز در این کشور به ویروس کرونا مبتلاء شده‌اند.

از سویی سازمان بهداشت جهانی روز گذشته و همزمان با شدت یافتن روند افزایش تعداد قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا از دولت چین خواست تا با شفافیت کامل شمار دقیق قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا را اعلام کند.

سازمان بهداشت جهانی همچنین خواستار حمایت‌های مالی طرف‌های دولتی از تلاش‌های محققان برای یافتن واکسن‌هایی برای بیماری ناشی از ابتلا به ویروس کرونا شد و گفت برای آزمایش کردن تعدادی از واکنس‌های جدید به صدها میلیون دلار کمک نیاز دارد.

از طرفی و به گزارش خبرگزاری رویترز آژانش بین‌المللی انرژی اعلام کرد که تقاضا برای خرید نفت در 3 ماهه اول سال جاری به میزان روزانه 435 هزار بشکه کاهش یافته است.


آژانش بین‌المللی انرژی اعلام کرد که این میزان کاهش در 10 سال گذشته و از زمان بحران مالی سال 2009 تاکنون بی‌سابقه است.

ایالت هوبی در مرکز چین از ماه دسامبر گذشته کانون انتشار ویروس کرونای جدید بوده و از سوی مقامات چینی منطقه قرنطینه اعلام شد و ورود و خروج به آن شدیدا تحت کنترل قرار گرفته است تا از شیوع بیشتر بیماری به جاهای دیگر پیشگیری شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید