چین...کرونا باعث برکناری مسئولان در کانون شیوع ویروس شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری رسمی شینوا به نقل از کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، این کشور از برکناری رئیس کمیته حزب کمونیست در استان مرکزی هوبی، مرکز مرکز شیوع ویروس کرونا خبر داد.

این خبرگزاری بدون دادن توضیحات، افزود، یینگ یونگ شهردار شانگ‌های، جانشین جیانگ ژائولیانگ در ریاست کمیته مرکزی حزب خواهد شد.
گفتنی است که چین سه‌شنبه گذشته ، در میان انتقادات فزاینده از عملکرد مسئولان چینی در مقابله با این ویروس، دو مقام ارشد بهداشتی درهوبی را از کار برکنار بود.

مرگ در یک روز 242

این برکناری‌ها در حالی صورت می‌گیرد که روز پنجشنبه 13فوریه، شمار مرگ ومیر افراد مبتلاء به ویروس کرونا در چین، افزایش یافت، به طوری که علاوه بر 15000 مورد ابتلاء ، 242 مورد مرگ در هوبی طی یک روز، ثبت شده است.

به گفته مسئولان ذیربط، آخرین آمار مرگ در اثر ویروس کرونا به 1355 مورد رسیده و 60 هزار نفر نیز مبتلاء به ویروس هستند.
علاوه بر این، کمیسیون بهداشت و درمان هوبی در به روز رسانی روزانه خود تأیید کرد که 1840 مورد جدید ابتلاء در این استان وجود دارد.

این افزایش ناگهانی در آمار مرتبط با ویروس کرونا، با اعلام بازبینی و تجدیدنظر از سوی مسئولان ذیربط در نحوه تشخیص موارد ابتلاء به ویروس کووید 19 همزمان شد.

کمیسیون بهداشت هوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که از این پس موارد رسمی ثبت شده ابتلاء را که «تشخیص بالینی شده‌اند»، درج می‌کند، بدین معنی که تصاویر ریه‌ها در موارد احتمالی می تواند به جای آزمایش دی ان ای، برای تشخیص ابتلاءبه ویروس، کافی در نظر گرفته شود.

این کمیته همچنین اضافه کرد: طبقه بندی جدید شامل 13 هزار و 332 مورد ابتلاء به ویروس است. به نظر این کمیته داده‌های کنونی نشان می‌دهند که امکان درمان «در اسرع وقت»برای بیماران وجود دارد که باعث می شود این طبقه بندی «با طبقه بندی های استفاده شده» در استان‌های دیگر، سازگار باشد.

کمیته بهداشت هوبی تاکید دارد که این تغییر در راستای « افزایش درک ما از بیماری ذات الریه ناشی از ویروس جدیدکرونا و انباشت تجربیات ما در تشخیص و درمان»، قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید