وزیر خارجه سعودی: ایران دشمن همگان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، روز پنج‌شنبه 13 فوریه 2020 در گفت‌وگو با العربیه گفت که ایران دشمن همگان است.

فیصل بن فرحان به العربیه گفت که سیاست سعودی در قبال پرونده فلسطین ثابت است و ریاض از هر تلاشی برای حل و فصل قضیه فلسطین استقبال می‌کند.

او اخبار منتشر درباره برگزاری نشست سعودی-اسرائیل را رد کرد و تاکید کرد: «روابط کشورهای عربی با اسرائیل منوط به راه‌حل مورد توافق دو طرف (فلسطین و اسرائیل) است.»

وزیر امور خارجه سعودی افزود: «با تمام قدرت در کنار فلسطین ایستاده‌ایم و ارتباطی با اسرائیل نداریم.»

او درباره ایران نیز گفت که ایران دشمن همگان است و درباره سودان نیز تاکید کرد که سودان یک کشور دارای حاکمیت ملی است که خودش منافعش را ارزیابی می‌کند.

پیش از این خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود، پادشاهی عربی سعودی در تماسی تلفنی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرده بود که «موضع سعودی در قبال فلسطین و حقوق ملت فلسطین از زمان ملک عبدالعزیز تا کنون ثابت است و این کشور در کنار ملت فلسطین ایستاده و آنها را در مسیر تحقق خواست‌هایشان حمایت می‌کند.»

محمود عباس نیز از پادشاه سعودی برای توجهش به قضیه فلسطین و موضع ثابت و حمایتگر سعودی از دولت و ملت فلسطین تشکر کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید