طالبان: از منازل مسکونی، مساجد و اماکن عمومی به حیث پناهگاه استفاده نمی‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیسیون نظامی گروه طالبان به تازگی به جنگجویان این گروه دستور داده است، در حملات از منازل مسکونی، مساجد و اماکن عام المنفعه به حیت پناهگاه استفاده نکنند.

این کمیسیون با نشر اعلامیه‌ای به جنگجویان‌اش فرمان داده که در جریان حملات و درگیری‌ها از جان غیرنظامیان محافظت کنند.

این اعلامیه در چند ولسوالی ولایت هرات در غرب افغانستان نشر شده به مسئولان نظامی این گروه در تمام ولایت‌های این کشور دستور داده شده از محلات مسکونی به عنوان پناهگاه استفاده نکنند.

از سوی دیگر، نمایندگی سازمان ملل متحد(یوناما) در کابل به تاریخ 17 اکتبر2019 اعلام کرد، در این سال بیش از دو هزار و 500 غیرنظامی در افغانستان کشته شدند.

یوناما با نشر گزارشی نوشت: «در مجموع در 9 ماه اول سال 2019 ، یوناما 8239 مورد تلفات افراد ملکی( 2563 کشته و 5676 زخمی) را به ثبت رسانده است که مشابه با میزان بلند آسیبی می باشد که افراد ملکی افغانستان در دوره 9 ماهه از سال 2014 تا کنون تجربه نموده اند. یوناما در ربع اخیر، ارقام بی‌سابقه ای از تلفات افراد ملکی را به ثبت رسانده است».

در این گزارش آمده بود، تلفات تائید شده افراد غیرنظامی از اول ماه جولای تا 30 سپتامبر در مقایسه با دوره مشابه سال 2018 ، چهل و دو درصد افزایش یافته است.

قابل ذکر است که روزنامه امریکایی «نیویارک تایمز» به نقل از یک مقام ارشد آمریکا چهارشنبه 12 فوریه گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده توافق صلح با طالبان را به کاهش خشونت ها مشروط کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید