ترامپ: اقدامات خوبی در برابر ایران انجام می‌دهیم و دیگر جای درنگ نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا چهارشنبه 12 فوریه 2020 تاکید کرد، کشورش اقدامات خوبی را در برابر ایران انجام می‌دهد.

او گفت:«اغلب آمریکایی‌ها عملیات کشتن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران که در 3 ژانویه گذشته در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد به وسیله حمله پهپاد آمریکایی انجام گرفت را تایید می‌کنند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی بر شبکه توئیتر نوشت: «اقدام خوبی علیه ایران انجام می‌دهیم و زمان مناسب هیچگونه درنگی نیست».

ترامپ همچنین افزود ، «اغلب آمریکایی‌ها از عملیات کشتن قاسم سلیمانی تروریست حمایت می‌کنند».

همزمان با توئیت‌های ترامپ، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا چهارشنبه 12 فوریه 2020 تاکید کرد مشارکت پادشاهی عربی سعودی با آمریکا برای مقابله با رفتار بی‌ثبات کننده ایران مهم است.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه در سلسله توئیتهایی بر شبکه «توئیتر» ضمن تاکید اینکه «مشارکت با سعودی در مقابله با رفتار بی‌ثبات کننده ایران مهم است» گفت، مشارکت آمریکا با سعودی برای کاهش تنش‌ها در یمن نیز مهم است.

پمپئو در رابطه با امور ایران گفت، « ایران در پایبندی به تعهداتش در ارتباط با قوانین بین المللی مربوط به پولشویی و تامین مالی تروریسم بسیار تأخیر کرده است».

او همچنین افزود« ایران باید فورا موافقت‌نامه «پالرمو » و موافقتنامه مربوط به تامین مالی تروریسم را به تصویب برساند».

نقض تحریم‌های ایران

از سویی ایالات متحده آمریکا 5 نفر را در ایالت‌های نیویورک و تگزاس به توطئه‌چینی برای نقض تحریم‌های نفتی اعمال شده بر ایران متهم کرد.

وزارت دادگستری آمریكا سه‌شنبه شب 11 فوریه، اعلام کرد كه پنج نفر را در تگزاس و نیویورک بر اساس اتهام‌هایی مبنی بر نقض تحریم‌های نفتی اعمال شده علیه ایران با تمهید مقدمات برای خرید نفت از ایران و فروش آن به پالایشگاهی در چین متهم کرده است.
این وزارت‌خانه همچنین گزارش داد که این پنج نفر عبارتند از: نیکلاس هووان از نیویورک، چن وانگ، رابرت توویتز، نیکلاس جیمز فاکس و دانیل ری لی از تگزاس.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید