چین: آمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا به 1113 تن افزایش یافت

سازمان بهداشت جهانی: کرونا «تهدیدی بسیار خطرناک» برای جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آن که مقامات ایالت هوبی چین چهارشنبه 12 فوریه 2020 از مرگ 94 تن دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا خبر دادند شمار قربانیان مبتلا به این ویروس کشنده در آماری جدید به 1113 تن افزایش یافت.

کمیته بهداشت در ایالت هوبی چین با ارائه آمار جدید درباره تلفات ابتلا به بیماری کرونا اعلام کرد که 1638تن دیگر در این ایالت که در مرکز چین واقع شده و از ماه دسامبر گذشته کانون شیوع بیماری ابتلا به ویروس کرونا بوده است، به ویروس کشنده کرونا مبتلا شده‌اند.

ویروس کرونا «تهدیدی بسیار خطرناک»

تیدروس ادهانوم گیبری‌سوس مدیر سازمان بهداشت جهانی سه‌شنبه اعلام کرد که ویروس جدید کرونا «تهدیدی بسیار خطرناک» برای جهان است.

مدیر سازمان بهداشت جهانی در افتتاحیه کنفرانس سازمان بهداشت جهانی در ژنو درباره شیوع ابتلا به ویروس کرونا گفت «%99 از موردهای ابتلا به ویروس کرونا در چین، این کشور را با حالت فوق العاده بزرگی مواجه ساخته است، اما این تهدیدی بسیار بزرگ برای دیگر کشورهای جهان به شمار می‌رود».

قرار است در این کنفرانس 400 دانشمند از سرتاسر جهان طی دو روز راهکارهای مقابله با شیوع ویروس کرونا را بررسی کنند و به بحث درباره روش‌های انتقال عفونت و درمان‌های احتمالی آن بپردازند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از مدیر سازمان بهداشت جهانی گزارش داد که گفته « آن چیزی که بیش از همه چیز مهم است توقف انتشار ویروس کرونا و نجات جانها است، این با حمایت‌ها و همگامی‌های شما امکانپذیر است».

مدیر سازمان بهداشت جهانی خواستار «همبستگی» هر چه بیشتر میان تمامی کشورهای جهان و تبادل اطلاعات در دسترس میان آنها شد. او گفت « این به طور ویژه درباره نمونه‌ها و تسلسل ژنتیکی ویروس است. برای اینکه در مقابله با این ویروس پیروز شویم نیاز به مشارکت و تبادل عادلانه اطلاعات داریم».

این مقام سازمان بهداشت جهانی ابراز امیدواری کرد که این نشست به تهیه «نقشه راه» برای تحقیقاتی شود که از سوی « محققان و طرف‌های حمایت کننده» مورد استفاده واقع شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید