7 کشته و 78 مصدوم به‌دلیل ریزش برف و سقوط بهمن در گیلان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجتبی خالدی سخنگوی‌ اورژانس در ایران روز سه‌شنبه 11 فوریه 2020 از مصدومیت 78 نفر و فوت 7 نفر به دلیل ریزش برف و سقوط بهمن در استان گیلان خبر داد.

به گزارش «خبرگزاری ایلنا» خالدی درباره آخرین وضعیت مناطق متاثر از برف استان گیلان گفت: «78 نفر بر اثر تروما ناشی از سقوط و سرخوردگی و... به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.»

سخنگوی سازمان اورژانس ادامه داد: «همچنین 7 نفر شامل 5 نفر به‌دلیل ریزش بهمن در رودبار، یک نفر به دلیل سقوط از سقف، یک نفر به‌دلیل ریزش سقف جان خود را از دست داده‌اند.»

در همین رابطه میثم جعفرزاده مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو درباره آخرین وضعیت قطعی آب و برق استان‌هایی که دچار برف و کولاک شده‌اند، اظهار داشت: «در حال حاضر بیشتر مشکل ما در استان گیلان است. در 200 روستا قطعی برق داریم 9 پست فوق توزیع و 120 فیدر از مدار خارج است. عمده خاموشی‌ها در مناطق رشت، رضوان‌شهر و صومعه‌سرا است و به خاطر افتادن درختان است.»

او افزود: «علیرغم اینکه قبل از برف تیم‌ها را در محل‌های مختلف مستقر کرده بودیم ولی همچنان برش برف ادامه دارد و همراه با باد شدید و کولاک است به همین دلیل وقتی فیدرها برقدار می‌شوند بعد از دقایقی دوباره از مدار خارج می‌شوند.»

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو در پایان با بیان اینکه در حال حاضر شرایط ما ناپایدار است و علیرغم تجهیزاتی خوبی که داریم عملیات با کندی صورت می‌گیرد، گفت: «اگر شرایط جوی بهتر شود، سرعت امداد بالا می‌رود. اکنون قریب به اتفاق مسیرها بسته شده و راه عبوری و اکثر خیابان‌های اصلی برای تامین تجهیزات بسته شده و تا زمانی که بارندگی به همین صورت ادامه دارد عملیات سخت خواهد بود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید