پنتاگون: 109 سرباز آمریکایی در حمله موشکی ایران به عین‌الاسد دچار موج‌گرفتگی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» روز سه‌شنبه 11 فوریه اعلام كرد، 109 تن از سربازان ارتش آمریكا در نتیجه حمله موشكی ایران به پایگاه عین الاسد در غرب عراق که در اوایل ژانویه اتفاق افتاد، آسیب دیده‌اند.

پیشتر پنتاگون در بیانیه‌ای گفته بود 64 سرباز آمریکایی بر اثر انفجار موشک‌ها دچار آسیب مغزی یا «تروماتیک مغزی» که در اصطلاح نظامی به «موج‌گرفتگی» معرف است، شدند .

آمار جدید پنتاگون نشان می‌دهد که 45 سرباز دیگر به آمار (64)قبلی که در پایان ماه گذشته اعلام شد، اضافه شده‌ است.

وزارت دفاع آمریكا در بیانیه‌ای اعلام كرد، از میان 109 سرباز ارتش كه از «آسیب جزئی» رنج می برند، 76 نفر (حدود 70٪) به یگان‌های خود برای خدمت بازگشتند و تنها یک سرباز از این مجموعه در بیمارستان نظامی آمریكا در آلمان درمان شد و بقیه همه در عراق تحت درمان قرار گرفتند و بهبود یافتند.

طبق این گزارش 26 تن دیگر در آلمان یا ایالات متحده تحت درمان قرار دارند و هفت نیز دیگر نیز از عراق راهی آلمان شده‌اند تا معاینات در مورد آسیب‌های احتمالی انجام شود.

سپاه پاسداران ایران در بامداد هشتم ژانویه 2020 در واکنش به کشته‌شدن قاسم سلیمانی در حمله‌ای به دستور دونالد ترامپ در بغداد، به دو پایگاه مورد استفاده آمریکا در عراق حمله موشکی انجام داد. این حملات تلفات انسانی در میان نیروهای آمریکایی نداشت.

دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوری آمريکا، در کنفرانس دافوس که یک ماه پیش برگزار شد، در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در رابطه با «موج گرفتگی» برخی از سربازان آمریکایی گفت:«شنيدم که آنها سر درد و چيزهای ديگری دارند و این به نظر من آسیب جدی به شمار نمی‌آید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید