مصر از گروه حماس خواست تا اقدامات تنش‌آمیز ایران را همراهی نکند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمهوری عربی مصر روز دوشنبه 10 فوریه 2020 از جنبش اسلامی فلسطین «حماس» خواست دست از حمایت از ایران برداشته و با هر گونه اقدامات تنش‌آمیز تهران در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی همراهی نکند.

به گزارش منابع العربیه یک هیأت امنیتی مصری پس از انجام مذاکراتی با رهبران جنبش حماس نوار غزه را به مقصد اسرائیل ترک کرد تا درباره توقف تنش‌های نظامی میان دو طرف گفت‌وگو کند.

منابع العربیه همچنین اعلام کردند، هیأت مصری همچنین از اسرائیل خواست تا به آتش‌بس بی قید و شرط در غزه پایبند باشد.

مصر همچنین از طرف اسرائیلی خواست تا اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه را بدهد.

این منابع همچنین افزودند که هیأت مصری از حماس نیز خواسته تا از سوی خود به تنش‌های نظامی دامن نزند و به آتش‌بس پایبند شود.

هیأت مصری همچنین در دیدار با رهبران حماس مخالفت خود با روابط میان این جنبش و ایران و حزب الله لبنانی را ابراز داشتند.

این هیأت مصری همچنین از حماس خواست تا با هر گونه اقدام ایران برای تنشزایی نظامی پس از کشته شدن قاسم سلیمانی همراهی نکند و بر ضرورت خودداری از هر گونه حمایت از شبه‌نظامیانی که به امنیت منطقه آسیب می‌رسانند، تاکید کرد.

خبرنگار العربیه گزارش داد که دولت خودگردان فلسطینی و از طریق نمایندگی ناظر آن در سازمان ملل متحد خواستار به تاخیر انداختن رأی‌گیری درباره قطعنامه‌‌ی مخالفت با طرح صلح و نه از دستور کار خارج کردن آن، شده است.

همچنین طرف فلسطینی خواستار نشست با کشورهای عضو در جنبش عدم تعهد شده تا به بررسی این موضوع بپردازند.

خبرنگار العربیه به نقل از منابع نزدیک به دولت خودگردان فلسطینی گفت که بریتانیا به ایالات متحده آمریکا در روند تلاش برای انجام اصلاحاتی در پیش‌نویش این قطعنامه پیوسته و در این راستا هماکنون تغییراتی پیدر پی در این زمینه در جریان است.

او گفت که ایالات متحده آمریکا فشارهای زیادی را بر دولت خودگردان فلسطینی اعمال می‌کند تا از این طریق آن وادار کند درخواست برای انجام رأی‌گیری درباره پیش‌نویس قطعنامه را پس گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید