شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در چین از مرز 1000تن گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

مقام‌هاى چین روز سه‌شنبه 11 فوریه 2020 از افزایش شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا خبر دادند طبق آخرین آمار تاکنون 1016 تن بر اثر ابتلا به این ویروس جانشان را از دست داده و 42 هزار و 600 تن دیگر نیز به این بیماری مبتلا هستند.

کمیته ملی بهداشت چین اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 2500 تن دیگر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده و 108 دیگر جان خود را در اثر ابتلا به این ویروس کشنده از دست داده‌اند.

کمیته ملی بهداشت چین گفت، ویروس کرونا در جدیدترین آمار به روز شده 42 هزار و 638 تن را در چین قارهای (خارج از هنگ کنک و ماکائو) مبتلا کرده است و در 24 ساعت گذشته 108 تن جان خود را در اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

103 تن از قربانیان در ایالت هوبی و مرکز آن شهر ووهان بودند. این شهر کانون انتشار ویروس، کرونا است.

مقامات چینی اعلام کردند شمار قربانیان ویروس کرونا تا لحظه تهیه این گزارش به 1016 نفر افزایش یافته است.

ویروس کرونا شیوع و انتشاری گسترده تر از ویروس «سارس» دارد که با آن هم خانواده است، سرعت انتشار و شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به حدی بوده که کارشناسان تمام امکانات خود را برای شناسایی و مقابله با این ویروس کشنده به کارگرفته اند.

بنا به گزارش سایت World Today News ویروس کرونا از انسانی به انسان دیگر و از طریق سرفه، عطسه و یا حتی لمس سطوح آلوده منتقل میشود. با این وجود سئوالی که در اذهان عمومی مطرح می‌شود این‌ است که ویروس کرونا تا چه مدت می‌تواند در هوا زنده بماند؟
طول عمر این ویروس در هوای آزاد 45 دقیقه است و این مدت زمانی کافی است برای اینکه اشخاصی دیگر به آن ویروس آلوده شوند زیرا که عطسه‌ها می‌تواند ویروس را تا فاصله 4 متری در هوا و بر سطوح اشیاء منتشر کند.
از طرفی پژوهشی جدید نشان می‌دهد ویروس جدید کرونا توانایی زنده ماندن به مدت 4 الی 5 روز بر هر گونه سطحی که توسط فرد مبتلا لمس می شود را دارا است و همچنان این ویروس به مدت 9 روز واگیر خواهد ماند.

طبق تحقیقات به عمل آمده از سوی محققان انستیتوی نظافت و طب محیطی در بیمارستان دانشگاه گریف‌سفالد که از سوی وبسایت The Health Site منتشر شده، این ویروس به طور میانگین قادر است بین 4 تا 5 روز زنده بماند و بنا به این گزارش دمای کم و هوای مرطوب به افزایش طول عمر این ویروس کمک می‌کند.

به منظور کاهش خطرات انتقال و شیوع این ویروس سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که نظافت شخصی باید به شکل خوب رعایت شود که از جمله آن پوشش دهان هنگام سرفه و عطسه است.
آنچه اشخاص برای کاهش خطرات انتقال و شیوع ابتلا به این ویروس می‌توانند انجام دهند این است که همواره دست‌ها را باید با دقت و به طرز درستی با آب و صابون و به مدتی بیش از 21 ثانیه شست.
استعمال ضد عفونی کننده دست‌ها نیز مهم است اما نباید آن را به عنوان جایگزینی برای شستن دستها تلقی کرد.
از دیگر کارهای پیشگیری کننده پوشیدن ماسک صورت در نزدیکی فرد مبتلا به ویروس و یا در اماکن پر ازدحام است. همچنین باید از پختن درست و کامل گوشت مصرفی اطمینان حاصل کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید