در مرز عراق: دو ایرانی به جرم حمل مواد مخدر دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو ایرانی به جرم حمل مواد مخدر در گذرگاه مرزی «زرباطیه» عراق، به جرم حمل مواد مخدر بازداشت شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، سه‌شنبه 11 فوریه 2020، در بیانیه منتشر شده توسط سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق، این دو نفر 21 گرم مواد مخدر از نوع تریاک و مقداری قرص متادون حمل می‌کردند که پیش از ورود به سالن مسافران توسط یگان مبارزه با مواد مخدر و پلیس گذرگاه مرزی زرباطیه (در استان واسط عراق) دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش، افراد دستگیر شده مطابق قوانین عراق، به بخش مبارزه با مواد مخدر شهر بدره منتقل شدند تا اقدامات قانونی لازم در مورد آنها اجرا شود.

پیش از این نیز، بارها رسانه‌های عراقی، اخباری درباره دستگیر شدن مسافران ایرانی به اتهام همراه داشتن مواد مخدر منتشر کردند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با هشدار به زائران «اربعین» گفت: «حمل و مصرف هرگونه مواد مخدر و روانگردان در عراق ممنوع است و در صورت کشف برای زائر پرونده قضائی تشکیل و از ادامه سفر وی ممانعت می‌شود».

پلیس و دستگاه قضایی عراق با دارندگان مواد مخدر برخوردهای بسیار سختی می‌کند و معمولا این افراد علاوه بر ضرب و جرح در هنگام دستگیری، به زندان‌های طولانی و با شرایط دشوار محکوم می‌شوند. بر همین اساس، مسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران، به زائران ایرانی که به کشور عراق سفر می‌کنند، هشدار داد که «حمل و مصرف هرگونه مواد مخدر سنتی و روانگردان (تریاک، شیشه، هروئین، گل، گراس، ماری‌جوانا و...) در عراق ممنوع است و در صورت کشف برای زائر پرونده قضائی تشکیل و از ادامه سفر وی ممانعت می شود».

او با بیان این‌که پلیس کشور عراق طبق قوانین خود با متهمان حمل مواد مخدر و روانگردان برخورد می‌کند، به خبرگزاری فارس گفت: «با توجه به شرایط خاص کشور عراق، شرایط نگهداری مجرمان در زندان‌های این کشور نامطلوب است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید