حشمت‌الله طبرزدی: وظیفه همه آزادیخواهان حمایت از «روح‌الله زم» است

اگر سکوت کنیم در این «جنایت رژیم» شریک خواهیم بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
5 دقيقه (Reading time)

حشمت الله طبرزدی دبیر‌کل جبهه دموکراتیک ایران روز سه‌شنبه 11 فوریه 2020 در مصاحبه‌ای در ارتباط با آغاز به کار محاکمه «روح‌الله زم» گفت: «هیچ گونه نشانی از دادگاه در این بیدادگاه نیست، انگار یک قربانی را به قربانگاه آورده‌اند و می‌خواهند سلاخی کنند.»

دبیر کل جبهه دمکراتیک ایران در گفت‌وگو با رسانه «دُرّ تی وی» عنوان کرد «رژیم می‌خواهد روح‌الله زم را به قتل برساند تا انتقام قاسم سلیمانی را از نه از آمریکا، بلکه از مردم ایران بگیرد.»

طبرزدی در ادامه خاطر نشان کرد «رژیم جمهوری اسلامی در بدترین و ضعیف‌ترین شرایط خود در طول این چهل و یک سال قرار گرفته و پیشاپیش می‌داند که نمایش انتخابات را نیز باخته است، به همین جهت می‌خواهد امثال روح الله زم را قربانی کند، اگر ما آزادیخواهان در این مورد سکوت کنیم در این جنایت رژیم شریک خواهیم بود.»

گفتنی است صبح روز دوشنبه 10 فوريه 2020 اولین جلسه رسیدگی به اتهامات «روح‌الله زم»، در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در این جلسه 17 بند اتهامی در کیفرخواست مدیر کانال تلگرامی «آمدنیوز» از سوی نماینده دادستان قرائت شد.
عناوین کیفرخواست شامل 17 بند اتهامی به این شرح است:

1- افساد فی‌الارض

2- تشکیل و اداره کانال معاند آمدنیوز و صدای مردم با هدف برهم زدن امنیت کشور

3- جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی اسرائیل به واسطه سرویس اطلاعاتی یکی از کشورهای منطقه

4- جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه

5- همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران

6- اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور

7- مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام به طور گسترده

8- عضویت و مدیریت پایگاه خبری معاند سحام نیوز با هدف برهم زدن امنیت کشور

9- مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار به قصد برهم زدن امنیت کشور

10- مشارکت در جمع‌آوری اطلاعات طبقه‌بندی شده به قصد ارائه به دیگران با هدف برهم زدن امنیت کشور

11- مشارکت در نشر اکاذیب به طور گسترده

12 - تحریک موثر نیروهای رزمنده و اشخاصی که به نحوی در خدمت نیروهای مسلح هستند به عصیان، فرار، تسلیم یا عدم اجرای وظایف نظامی

13- توهین به مقدسات اسلام

14- توهین به امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران (رضوان الله علیه) و مقام معظم رهبری (حفظه الله)

15- توهین به مقامات و مأمورین در حال انجام وظیفه یا به سبب آن

16- تحصیل مال از طریق نامشروع جمعاً به میزان 97 هزار و 550 یورو

17- شکایت برخی اشخاص حقوقی و حقیقی.

پیش از این، سخنگوی قوه قضاییه ایران در گفت‌وگو با «رادیو تهران»، از بازداشت پنج تن دیگر به جز متهم اصلی در پرونده زم خبر داده بود.

غلامحسین اسماعیلی، این افراد را از «طیف‌های مختلف» دانست که به مرور زمان پرونده آنها رسیدگی می‌شود.

شبکه المیادین لبنان نزدیک به ایران از بازداشت موسس شبکه آمدنیوز در شهر اربیل عراق در 12 اکتبر 2019 خبر داده بود.

این شبکه در گزارشی مدعی شد که روح‌الله زم، موسس کانال تلگرامی آمدنیوز در سفارت فرانسه واقع در شهر بغداد با نیروهای امنیتی فرانسه دیدار و نشست داشته و پس از ملاقات، این شهر را به مقصد اربیل ترک نموده و توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شده است.

سپاه پاسداران ایران روز دوشنبه 14 اکتبر 2019 با انتشار بیانه‌ای اعلام کرد روح‌الله زم، بنیانگذار رسانه آمدنیوز را در یک «عملیات اطلاعاتی غافگیرانه» دستگیر کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در بیانیه سپاه پاسداران آمده که «سازمان اطلاعات سپاه، در این عملیات حرفه‌ای، هوشمندانه و چندوجهی، با به کارگیری روش‌های نوین اطلاعاتی و شگردهای ابتکاری، سرویس‌های بیگانه را مدیریت و فریب داد» و روح‌الله زم را دستگیر کرد.

در این بیانیه، زم متهم شده که «عملیات روانی گسترده‌ای برای اختلاف افکنی در ارکان نظام اسلامی، ایران هراسی، دروغ پردازی، القای شبهه در نسل جوان نسبت به عقاید و باورهای دینی و تبلیغ و فراهم‌سازی زمینه‌های اقدامات خشونت‌بار و تروریستی؛ ایجاد آشوب و ناآرامی در کشور را اداره می‌کرد».

زم پیش از این پیام‌های صوتی حاوی تهدیداتی از سوی ایران دریافت و آنها را منتشر کرده بود. او در آن زمان نوشت که «افراد قابل اعتمادی با من تماس گرفته و قسم خورده‌اند که سپاه قدس، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه در عملیات مشترکی در پی ربودن او هستند تا شکاف‌های اطلاعاتی را از طریق ربودن یا کشتن او پر کنند».

روح‌الله زم فرزند محمد‌علی زم، یکی از چهره‌های شاخص نظام است که ریاست چند نهاد فرهنگی را بر عهده داشت. روح‌الله زم هزاران سند محرمانه از اسناد را منتشر کرد که اسرار نظام ایران و فساد و جنگ قدرت درون نهادهای ایران را فاش می‌کند.

در بیانیه منتشر شده آمده که وزارت اطلاعات ایران نیز در عملیات دستگیری زم نقش داشته است. این در حالی است که چندی پیش وزیر اطلاعات ایران به همکاری با رسانه آمدنیوز متهم شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید