ایران...پلمپ سه رستوران به دلیل خدمات‌دهی به شهروندان برای برپایی رقص

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سه رستوران مشهور در تهران به دلیل خدمات‌دهی به شهروندان برای برپایی رقص و اختلاط زن و مرد پلمپ شدند و مدیران این سه رستوران بازداشت شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، دوشنبه 10 فوریه 2020، مدیران سه رستوران مشهور در تهران به جرم «ایجاد فضای مغایر با شئونات اخلاقی و مذهبی» بازداشت شدند.

دادسرای جرائم امنیت اخلاقی دادسرای تهران، با شناسایی این عوامل در سه رستوران معروف، اقدام به پلمپ این اماکن کرد.

بر اساس این گزارش، فضای این رستوران‌ها به دلیل «اختلاط و رقص زن و مرد»، غیراخلاقی بوده و بر همین اساس با مدیران آنها برخورد شد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران روز گذشته از پلمپ کافه رستورانی در تهران، به علت «عدم رعایت قوانین» خبر داد و گفته بود: «این واحد صنفی متخلف با دستور مقام قضائی پلمب شد».

در قانون جمهوری اسلامی ایران، رقصیدن یک عمل ضددینی به شمار می‌آید و انجام آن جرم است. بر همین اساس در قالب اتهاماتی مانند «مغایرت با شئونات اخلاقی و مذهبی» علیه افرادی که برقصند اعلام جرم می‌‌شود.

تاکنون بارها نیروی انتظامی اقدام به بازداشت کسانی کرده که رقصیده باشند یا این کار را تبلیغ کرده بودند.

ماموران انتظامی همچنین چندین رقصنده نوجوان که در صفحات شخصی خود در فضای مجازی ویدیوهایی از رقص خود منتتشر کرده بودند را بازداشت و پس از گرفتن تعهد آزاد کرد.

یورش و بازداشت شرکت‌کنندگان در پارتی‌های مختلط نیز همواره در ایران با اتهام «اعمال منافی عفت عمومی» توسط پلیس ایران انجام می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید