امارات از بهبودى اولین مبتلای به ویروس کرونا در این کشور خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت امارات متحده عربی روز یکشنبه 9 فوریه، از بهبودی حال اولین بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «وام»، وزارت بهداشت امارات متحده عربی اعلام کرد، لیو یوجیا زن چینی 73 ساله مقیم این کشور که به بیماری کرونا مبتلا شده بود پس از مراقبت‌های ویژه پزشکی در یکی از بیمارستان‌های امارات شفا یافته است.

این زن چینی در پایان ماه گذشته به این بیماری مبتلا شده بود اما اکنون پس از معالجه و درمان توانست به زندگی عادی خود ادامه دهند.

لیو یوجیا با تشکر و قدردانی از امارات به دلیل مراقبت‌های ویژه‌ای که از او به عمل آمده است، گفت:«آنچه امارات متحده عربی به او و تمام اعضای خانواده‌اش تقدیم کرد، نشان دهنده میزان مراقبتی است که همه مقیمان در این کشور از آن برخوردار هستند».

از طرفی «لی شیوی هانگ ، سرکنسول چین با تشکر از خدماتی که دولت امارات به بیماران چینی تقدیم کرده، گفت: «دولت و مردم امارات از لحاظ همبستگی با چین و مردم چین در مواجهه با این بیماری، تجسم عمق روابط استراتژیک بین دو کشور دوست و دوام این روابط را نشان داده اند».

او از بهبودی این زن چینی مقیم امارات از این بیماری قاتل ابراز خوشبختی کرد.

شفای کامل از بیماری

در همین حال دکتر حسین عبد الرحمن الرند، یکی از پزشکان معالج این زن چینی به خبرگزاری امارات گفت، تمام آزمایشاتی که برای این زن چینی انجام شده نشانگر بهبودی کامل او از بیماری ناشی از ویروس کرونا است.

الرند گفت:«در امارات با موارد ابتلای به ویروس کرونا، به بالاترین استانداردهای بهداشتی برخورد می‌شود افراد مبتلا تحت نظارت و مراقبت‎های پزشکی که مطابق با استانداردهای سازمان بهداشت جهانی است قرار می‌گیرند».

او افزود:«بهبودی حالت این بیمار و نجات وی از مرگ حتمی مسئله بسیار مهمی است زیرا شفای این بیمار راه‌های امید بهبودی دیگر بیماران و درمان آنها را زیاد کرده است».

ویروس «کرونا» برای اولین بار 12 دسامبر در ووهان شناسایی شد. 27 نفر دیگر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این «بیماری کشنده» مبتلا شده و این بازار بسته شده است.

ویروس کرونا در بیشتر شهرهای چین مشاهده شد. دولت چین به منظور پیشگیری از گسترش آن حمل و نقل عمومی در 13 شهر را موقتا متوقف کرد.

همچنین تعداد زیادی از مراکز توریستی مانند اماکن تاریخی و موزه‌ها در پکن نیز به روی گردشگران بسته شده است. وزارت دارایی چین پیشتر اعلام کرد که 144 میلیون دلار برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است.

ویروس «کرونا» و علائم ابتلای به این ویروس

علائم این ویروس 80 درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که اولین علائم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار در قرنطینه است. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند. این ویروس از طریق مسافران به خارج از چین نیز سرایت و نگرانی‌هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید