سفیر ایران در چین: هیچ ایرانی در شانگ‌های به «کرونا» مبتلا نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سرکنسول ایران در شانگهای در مصاحبه با خبرگزاری رسمی ایران گفته است، «خوشبختانه تاکنون هیچ یک از هموطنان ایرانی شرق چین به بیماری کرونا مبتلا نشده است».

رمضان پرواز روز یکشنبه در گفت‌و گو با «ایرنا» گفته است به کمک تاجران و دانشجویان ستاد همیاری و کمک رسانی به ایرانیان در شرق چین راه اندازی شده و در مدت 4 روز تعداد 10 هزار ماسک، دستکش و ژل ضد عفونی مورد نیاز با بودجه اختصاص یافته از سوی اتاق بازرگانان مقیم شرق چین و شانگهای، خریداری و پس از انتقال به شانگهای بین ایرانیان مستقر در حدود 20 شهر چین از طریق پست توزیع و ارسال شد.

سرکنسول ایران در شانگهای افزود: «تهیه و ارسال نان از شهر ایوو توسط یکی از هموطنان مقیم برای ایرانیان شانگهای و بعضی دیگر از شهرهای اطراف و برگزاری کلاس های آموزشی توسط برخی از پزشکان ستاد برای هموطنان از طریق آنلاین جهت چگونگی مراقبت و مواجهه با ویروس کرونا از دیگر اقدامات ستاد همیاری شانگهای بوده است».

پرواز، در پایان اظهار امیدواری کرد «ملت خوب و دولت دوست» چین بتوانند بسلامت و با اطمینان این بیماری خطرناک را هر چه زودتر کنترل و بر آن غلبه کنند.

ویروس کرونا که اواخر سال گذشته میلادی در بازار غذاهای دریایی در شهر ووهان واقع در استان هوبی در مرکز چین سرچشمه گرفته است اکنون علاوه بر چین در بیش از ۳۰ کشور دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم شیوع یافته است.

این ویروس که از خانواده «ویروس کرونا» شناخته شده است دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی بینند.

تاکنون 6 نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود در معمولی‌ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود نشانه‌های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.

ویروس کرونا تا کنون جان 813 تن را گرفته و 37 هزار و 252 تن دیگر را هم مبتلا کرده است با این حال با تلاش های دولت چین تا کنون دو هزار و 729 تن هم بعد از درمان از مراکز درمانی مرخصی شده اند گزارش ها حاکی است 28 هزار و 942 تن هم مشکوک به ابتلا به این ویروس هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید